24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska zwraca się do UE o zniesienie kar w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – Politico

Polska zwraca się do UE o zniesienie kar w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – Politico

Polska oficjalnie on zapytał Unia Europejska zawiesiła w zeszłym roku karę 1 miliona euro nałożoną przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Polski Minister Spraw Europejskich Simon Szynkowski i Sec powiedział dziennikarzom Wniosek o zawieszenie kar nałożonych przez TSUE w październiku 2021 r. został złożony w piątek, argumentując, że „nowe okoliczności prawne” i „wyrok TSUE zostały wykonane”.

Polska Nałożono grzywnę 1 milion euro dziennie za sprzeciwienie się zawieszonemu orzeczeniu najwyższego europejskiego sądu Reformy sądownictwa oraz przywrócić niezawisłość sędziów.

Chinkowski lub Czek powiedział Kontrowersyjna Izba Dyscyplinarna, wybrana przez parlament większością prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która miała uprawnienia do zawieszania sędziów i obniżania ich wynagrodzeń, została zastąpiona. Izba Odpowiedzialności Zawodowej„Gwarantuje wolność”. Krytycy twierdzą, że Jest to mylące, bo członków Izby wybiera Prezydent RP Andrzej Duda, który również był członkiem PiS.

On zostało dodane Warszawa czeka teraz na odpowiedź Komisji Europejskiej i zapowiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu pojedzie do Brukseli w celu zabezpieczenia dostępu Polski do funduszy unijnych. The Prowizja zostaje zawieszona To już koniec Polska odmawia podporządkowania się O normy europejskiej demokracji i prawa.

READ  Japonia przegrała z gospodarzami Polską w półfinale Siatkarskiej Ligi Narodów