19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

TikTok zamienia „Polskę” Lil Yachty w hymn narodowy

TikTok zamienia „Polskę” Lil Yachty w hymn narodowy

„Poland” Lil Yachty’ego to 83 sekundy, powtarzalne i celowo tępe. Mimo to ręce dalej TIK TokTo rozbicie, rozbicie górnej połowy tablica ogłoszeń Hot 100 i dumny ze swojego kraju o tej samej nazwie.

Yachi nic z tego nie widział. „Piosenka była żartem”, powiedział Wideo reakcji Z YouTuberem ZIAS! „Po prostu trollowałem.” Haczyk – „Zabrałem Woooooook do Polaaaai” – był czymś, co zaimprowizował pewnej nocy po tym, jak zobaczył, jak ktoś popija butelkę polskiej wiosny w studiu. Więc technicznie polski, który śpiewa, może być Polska, Maine. („Wock”, jeśli się zastanawiasz, zalecany jest syrop na kaszel Wockhardt). Gdy piosenka stała się wirusowa, internetowi detektywi próbowali dowiedzieć się, kiedy Yachi mógł odwiedzić ten środkowoeuropejski kraj. Przyszedł z pustymi rękami. 25-letni raper z Atlanty Nawet nie planuję wydać piosenkiAle po tym, jak pojawił się online, umieścił go na SoundCloud.

Wyciek okazał się przypadkowy. Po tym, jak „Poland” trafił na SoundCloud, TikTokkers zamienił harmonijny refren piosenki w żart o zabieraniu gwiazd akcji za granicę („Kamień zabrałem do Polski”) i zszywki z powrotem do łańcuchów burrito („wziąłem Guac do Chipotle„). Ktoś też zrobił kawałek Rotti Grawerowane teksty. W ciągu tygodnia zainspirowało ponad 20 000 kreacji.

Niewielka ich część nie pochodziła z Polski. Zrzut z imieniem Yachi to wideo10 najważniejszych momentów w historii Polski”. Raper Pat napisał„To Polak i jestem dumny [soccer player Robert] Lewandowski strzelił pięć bramek w 9 minut. Inny użytkownik Wspomniałem o tym jako nowy hymn Polski.

Nikodem Rachoń, rzecznik ambasady RP w Waszyngtonie, mówi, że ma nadzieję, że raper pewnego dnia odwiedzi ten kraj i ambasada chętnie ułatwi wyjazd. Dodał też trochę krytyki muzycznej: „W takim przypadku jestem pewien, że będzie miał mnóstwo okazji, aby znaleźć świeżą inspirację do następnych zwrotek, których piosenka wciąż potrzebuje”.

READ  Polskie wyzwanie dla indyjskich studentów medycyny powracających na Ukrainę

Raper Kinney Zimmer powiedział, że po usłyszeniu tej piosenki „Byłem pewien, że stanie się ona popularna”. Jako miłośnik nowoczesnej polskiej kultury ma nadzieję, że piosenka Yachy’ego zakorzeni się w świadomości Amerykanów jego ojczyzny i nauczy rodaków „jak piękna jest nasza polska estetyka”. Raper Besset przyznał, że woli „bardziej oldschoolowe brzmienie” niż „In Poland”, ale spodobał mu się jego „fajny nowy klimat” i miał nadzieję, że zachęci to do współpracy między polskimi i amerykańskimi artystami hip-hopowymi.

Inni pełniej przyjmują piosenkę. Bedos Remix „Polska” porzucony; Na filmie jest bez koszuli Topór i łódź ze świecącą w ciemności zbroją. „Wzmianka Lil Yachty o moim kraju była dla mnie monumentalna, ale też surrealistyczna, ponieważ jest świetnym artystą, znanym na całym świecie, a rapowanie o moim kraju jest wyjątkowe. Wiem, że wspomniał o Polsce jako zbieg okoliczności, ale jednak to bardzo szczególne. On też ma nadzieję, że ten dziwny sukces doprowadzi do większego docenienia polskiej kultury. „Może pierogi z Wokiem?” żartuje.

Jak na tak niespodziewanie zabawnego skowronka „Polska” ma ostry geopolityczny kąt. Gdy piosenka Lil Yachty stała się wirusowa, na Twitterze zaczęły krążyć wiadomości od polskiego premiera Mateusza Morawieckiego. została zaproszona Raper odwiedza swój kraj. Lokalne media wkrótce Zaprzeczył plotce. Każdy, kto obawia się wzrostu autokracji w Europie, ucieszy fakt, że Yachty nie są tak naprawdę kojarzone z Morawieckim, który reprezentuje rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość. Krytykowany O niezawisłość sądowniczą i stłumienie Gen Odejdź od demokratycznych ideałów.

W chwili pisania tego tekstu w pobliżu krążą filmy TikTok oznaczone tagiem #lilyachtypoland 6 milionów wyświetleńWyniki wyszukiwania utworu Powyżej 1 miliarda. Autorski teledysk Yachty „Poland” obejrzano ponad 14 milionów razy. Ostatecznie nie jest jasne, czy jego piosenka będzie miała trwały wpływ na docenienie polskiej kultury na świecie, ale przesłanie artysty w teledysku Strona YouTubeRaper wyjaśnia, że ​​to piosenka dla zwykłych ludzi: „Polacy witają cię, masz teraz Vogue”.

READ  Shobi debiutuje w Europie z polską premierą: Źródła, firmy i rynki Wiadomości i najważniejsze historie