6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska żąda ponad 12 bilionów rupii pomocy wojskowej dla Kijowa

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa dwa miesiące później. Polska zapowiada pomoc dla Ukrainy Z bronią o wartości ok. 7 mld zł (ponad 12 422 rupii rupii). Najnowsze zapowiedzi premiera Polski Mateusza Morawieckiego pojawiły się po sobotnim spotkaniu z premierem Ukrainy Denisem Schmidtem.

W sobotę na Twitterze rzecznik gabinetu Piotr Mல்லller powiedział, że jest to krok w kierunku obrony suwerenności Ukrainy, Polski i Europy. „Polska przekazała Ukrainie broń o wartości ok. 7 mld zł – poinformował premier MorawieckiM podczas konferencji #StopRussiaNOW. To 1,6 mld dolarów na ochronę suwerenności Ukrainy, Polski i Europy!”, napisał.

Tymczasem polski premier obiecał przedstawić wszelkie możliwe dowody swojemu ukraińskiemu premierowi. Pochwalił umowę handlową między Polską a Ukrainą i zapewnił, że otworzy ona nowe możliwości gospodarcze dla polskich firm i pracowników. „Zbrodnia Rosji musi się skończyć! Powstrzymać Rosję teraz! Umowa handlowa podpisana między Ukrainą a resztą świata otworzy nowe możliwości gospodarcze dla polskich firm i pracowników” – napisał Moraviki na Twitterze.

Warto zauważyć, że Polska wspiera rozdarty wojną kraj od pierwszego dnia wojny. Ponadto Polska udzieliła Kijowowi pomocy wojskowej i przyjęła dużą liczbę ukraińskich uchodźców. Nałożyła też surowe sankcje na Moskwę za „nielegalne działania” wobec obywateli Ukrainy, w tym zakaz importu rosyjskiego węgla. Najnowsze oświadczenie polskiego rządu ma miejsce dwa dni po tym, jak prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński wezwał kraje do wspierania rozdartych wojną narodów zaawansowaną bronią do walki z rosyjską agresją.

READ  Litwa otwiera połączenie gazowe z Polską o długości 508 km kosztem மில்லியன் 500 mln

Wojna rosyjsko-ukraińska

Rosja rozpoczęła wojnę na pełną skalę z Ukrainą dwa dni po podpisaniu przez Władimira Putina dekretu uznającego niepodległość odosobnionych obszarów Doniecka i Ługańska. Posunięcie Putina nastąpiło pomimo wielokrotnych ostrzeżeń z Zachodu i spekulacji na temat jego niefortunnej inwazji na Ukrainę.

24 lutego wojska rosyjskie rozpoczęły operację wojskową przeciwko Ukrainie. Od tego czasu zbombardował wiele miast na Ukrainie, zabijając tysiące cywilów. Rosyjska agresja nasiliła się w wielu częściach Ukrainy, w tym w Puczy i Porodyanga, gdzie znaleziono stosy ciał, co ilustruje brutalność sił rosyjskich, które w ciągu dwóch miesięcy po wojnie zamieniły kraj w „cmentarz”.

(Zdjęcie: mi PremierRP / Twitter / Pixabay)

Śledź wszystkie wiadomości i nagłówki dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej Aktualizacje na żywo dotyczące wojny rosyjsko-ukraińskiej