7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

bene merito: polska Bene Merito honoruje Sambajiraje | Wiadomości o Kolhapurze

Kolhapur: Sambajiraje ChhatrapatiRajya Sabha MP oraz potomkowie Chhatrapati Shivaji Maharaj i Rajarshi Shahu Maharaj również zostaną nagrodzeni. Pene Merito Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych RP Zbigniewa Rau Polska, w Ambasadzie RP w New Delhi 26 kwietnia. Nagroda przyznawana za wkład w zacieśnianie stosunków między Indiami a Polską.
Sambajiraj Chhatrapati jest dumny, że zacieśnił relacje, zapraszając dzieci polskich uchodźców, którzy schronili się w obozie Valivade w latach 1943-1948. Jest to największa populacja uchodźców, licząca 5000 mieszkańców Polski dotkniętych II wojną światową. Sambajiraje przejęła inicjatywę i zbudowała pomnik upamiętniający uchodźców.
„Niedawno dowiedziałem się, że otrzymam od polskiego rządu Nagrodę Honorową Pene Merito. Kolhapur Adoptowane polskie rodziny ze względów humanitarnych. Chcemy podtrzymać to uczucie poprzez pomnik i muzeum, które wzmocnią relacje indyjsko-polskie” – powiedział Sambhajiraj.
W 2019 roku nagrodę otrzymała reżyserka Anu Radha, która nakręciła film o polskich uchodźcach obozujących w Jamnagar w stanie Gujarat.
Dziedzictwo zostało niedawno nazwane Rząd Indii Podczas ratowania indyjskich studentów, którzy utknęli na granicy ukraińsko-polskiej w środku kryzysu ukraińsko-rosyjskiego. W odpowiedzi polskie władze dokonały wszelkich niezbędnych przygotowań, aby uczniowie mogli przekroczyć granicę i zapewnić im zakwaterowanie.

READ  Koalicja przełożyła debatę prawną w polskich mediach wśród podziałów