30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pudełko na książki | Światowy Dzień Książki: Literatura z Rosji, Ukrainy, Polski i Indii

Witajcie czytelnicy,

Po powrocie do Bombaju moją pierwszą podróżą była zaktualizowana księgarnia. Flagowy sklep Crossword przy Fedor Road to piękne miejsce z pełnym oświetleniem, wysokimi sufitami, dużą ilością miejsc do siedzenia i kawiarnią, w której można nosić książki. Ponieważ w najbliższą sobotę przypada Światowy Dzień Książki, nie ma lepszego miejsca na spędzenie go niż w księgarni!

Dziś jest Światowy Dzień Książki.

Czy jest lepszy sposób na uczczenie Światowego Dnia Książki niż czytanie książek w różnych językach i gatunkach, jest zrozumienie świata przez niektóre z jego najlepszych umysłów.

W ten weekend dostępne są cztery książki z całego świata – pamiętnik, księga opowiadań ustnych w tłumaczeniu oraz dwie powieści, jedna po angielsku, a druga po ukraińsku, aby pokazać pewne oznaki zakończenia wojny na Ukrainie i zapewnić zrozumienie tego trwającego konfliktu.

Koniecznie przeczytaj: Księga 1 z 4

Czerwona uwaga
Czerwona uwaga

Czerwona uwaga Czarująca historia – Rosja kontra Zachód. W tej prawdziwej historii brytyjski menedżer finansowy urodzony w USA otwiera sklep w Rosji. Państwo socjalistyczne jest podzielone, majątek państwowy jest na sprzedaż i często tani za brud. Gdyby jakiś cudzoziemiec, taki jak on, odważył się wkroczyć na ten nielegalny kraj, zarobiłyby miliony. Oczywiście bardzo dobrze jest trwać i już niedługo nasz menadżer finansowy będzie w konflikcie z rosyjskimi oligarchami. Potem z największym z nich – Władimirem Putinem. Czerwona notatka to doskonały audiobook.

Chłopcy z piernika.
Chłopcy z piernika.

Jeśli kiedykolwiek istniała mocna prośba o pokój, ta książka była właśnie tym. Laureatka Nagrody Nobla Swietłana Aleksiejewicz znana jest ze źródłowej siły swoich ustnych historii. Czas z drugiej ręki Do zrobienia Modlitwa w CzarnobyluI Piernikowe Chłopcy Uderzy tak samo mocno jak inni. Tytuł książki pochodzi od trumien cynkowych zawierających trupy chłopców wysłanych na daleką wojnę. Co trzecia linia woła, by podzielić się ze światem:

„Widziałem, jak człowiek jest niczym, naprawdę jest niczym. Nigdy nim nie był. Jak tylko to się stało, włożyli do trumny zwykłe, pełne ubrania i rzucili kilka łopat na ziemię w Afganistanie, aby zmniejszyć wagę.

READ  10-punktowy przewodnik po wymianie USA-Niemcy-Polska z ukraińskimi samolotami bojowymi

„Wrzucimy przechwyconą broń na wielki stos: amerykańską, pakistańską, sowiecką, angielską, z których wszystkie zostaną użyte, by nas zabić., I wiele więcej.

Koniecznie przeczytaj: Księga 3 z 4

Podróże samochodowe robią dobre odczyty, a kiedy mają chrupiącego ukraińskiego pszczelarza i jego pszczoły. szare pszczoły Ukraiński pisarz Andrei Kurkov poszedł w ślady Siergieja Siergieja. Jego wioska w Donbasie stała się niezamieszkana podczas konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w 2014 roku. Ale gdy jego ukochane pszczoły są zagrożone, udaje się do obrony przez Krym, napotykając po drodze różne postacie. Powieść pięknie oddaje nastrój i krajobraz, ewokując medytację i kontemplację.

Koniecznie przeczytaj: Księga 4 z 4

Miasto złodziei.
Miasto złodziei.

Teraz znajduje chłopca samotnie w rozdartym wojną Leningradzie w Petersburgu. Mimo, że Niemcy ciągle posuwali się naprzód, było zimno, a miasto głodowało. Znany jako współtwórca i scenarzysta Game of Thrones, David Benioff bada makabryczną rzeczywistość ekscytującej wojny. Miasto złodziei. To są okrucieństwa wojny, z którymi muszą zmierzyć się nawet małe dzieci. A dla ludzi strach przed inwazją zakorzenił się w zbiorowym transie.

Po tym bólu i bólu zalecamy wchłanianie medycyny alternatywnej – książka o oddychaniu. Przepływy prozy, parasol badawczy i o są noszone bardzo lekko. Oddychać Chętnie przeczytam, co napisał James Nestor.

Oddychać.
Oddychać.

Akcja książki przenosi się ze Stanford do Sztokholmu, Grecji i innych ciekawych miejsc. Przynosi rytuały buddyzmu tybetańskiego, Indian pranajama Badania i eksperymenty jogi, praktyków i biegaczy olimpijskich oraz lekarzy i naukowców. Oto kilka praktycznych wskazówek, od ćwiczeń głębokiego oddychania po recytowanie ulubionej piosenki przez pięć minut dziennie. Idealna książka do czerpania inspiracji we wszystkim.

Książka Gitanjali Sree, o której mówi się blisko domu, w Indiach w dzisiejszych czasach Grób piaskowy. Historia 80-letniej Hinduski, która podróżuje do Pakistanu, aby uporać się z traumami z przeszłości, co czyni ją pierwszą książką w języku hindi nominowaną do długiej listy International Booker Prize 2022. Obiecujemy, że w przyszłym tygodniu zostawimy wam komentarz – czy książka jest warta Booker Brohaha, czy warto sięgnąć po książkę do publikacji w prasie, czy też tłumaczenie na hindi zyskało uznanie na Zachodzie.

READ  Minister mówi, że Polska pozyska 2,75 miliarda dolarów z podatku od nieoczekiwanych energii

W końcu kolejna noblistka – pierwsze słowa polskiej poetki Wisławy Simborskiej Koniec i początek. Cały wiersz można przeczytać na stronie Best Poetry Foundation

„Po każdej wojnie

Ktoś musi posprzątać.

Rzeczy się nie wydarzą

Przede wszystkim wyprostuj się.

Ktoś musi spychać gruz

Po stronie drogi. „

Do przyszłego tygodnia czytaj dalej z przyjemnością!

Sonia Dutta Chaudhary jest mieszkającą w Bombaju dziennikarką i założycielką Sonia’s Bookbox, usługi subskrypcji książek. Co tydzień przynosi ci książki specjalnie opracowane, aby dać ci głębsze zrozumienie ludzi i miejsc.

Wyrażane pomysły są osobiste

Ciesz się nieograniczonym dostępem cyfrowym dzięki HT Premium

Zapisz się teraz, aby kontynuować czytanie

Freemium