6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska usuwa większość masek, izolowane zasady

W Warszawie, w Polsce, 15 maja 2021 r., ludzie spacerowali po centrum miasta, gdy krajowa kontrola choroby koronawirusowej (COVID-19) była rozluźniona. Via Sławomira Kamińskiego / Agencja Gazeta / REUTERS / File Photo

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WARSZAWA, 24 marca (Reuters) – Polska nie będzie już wymagać noszenia masek w miejscach o ograniczonym dostępie innych niż placówki służby zdrowia i zniesie izolowane przepisy dotyczące współlokatorów podróżnych i ofiar, powiedział w czwartek polski minister zdrowia Adam Nidzilsky.

„Postanowiłem wprowadzić dwie zmiany od 28 marca – koniec obowiązku noszenia masek, który nie dotyczy placówek służby zdrowia” – powiedział Nidzilski.

„Druga to eliminacja izolacji domowej dla współlokatorów (ofiar) oraz izolacji domowej i wszelkiej izolacji dla osób wjeżdżających do Polski”.

Minister powiedział, że kryzys imigracyjny, który wybuchł w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, nie przełożył się na wzrost zachorowań na koronawirusa, mimo przybycia do Polski od 24 lutego ponad 2 mln uchodźców.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport: Pavel Florkievich i Alija Pdak; Edycja Toby’ego Chopra

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  IIHF - Złoto dla Polski!