22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

CTP N: Polska kontynuuje ekspansję, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntów

CTP N: Polska kontynuuje ekspansję, nabywając pół miliona metrów kwadratowych gruntów

Warszawa, 22 kwietnia 2024 r. – CDP, największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca aktywów przemysłowych i logistycznych Gross Lettable Area (GLA), powiększył swój polski bank gruntów do prawie pół miliona metrów kwadratowych. Spółka zakupiła grunty inwestycyjne w czterech strategicznych lokalizacjach, co daje możliwość wynajęcia w krótkim okresie około 200 000 metrów kwadratowych gruntów w Łodzi, Toruniu i konglomeracie warszawskim, gotowych do rozpoczęcia procesu deweloperskiego. Nabycie gruntów jest częścią ogłoszonej w zeszłym roku strategii CTP zakładającej zainwestowanie 300 milionów euro w Polsce – kluczowym rynku wzrostu dla CTP – w rozwój portfolio magazynowego.

Jak wyjaśnia Piotr Flugel, Dyrektor Zarządzający CTP Polska:

„Dzięki nabyciu portfela nieruchomości w północno-środkowej części kraju nasz bank ziemi w Polsce przekracza obecnie 3 miliony metrów kwadratowych. Zabezpieczone grunty zapewnią możliwości rozwoju CTP w ciągu najbliższych trzech lat i jego dalsze przyspieszenie. Jesteśmy już jednym z trzech czołowych deweloperów obiektów przemysłowych i magazynowych pod względem rozwoju parków biznesowych – Do końca tego roku nasze lokalne portfolio jest dla nas kluczową inwestycją, która pozwala nam nawiązywać długoterminowe partnerstwa biznesowe i zaspokajać potrzeby naszych klientów. dla różnych klientów z branży logistycznej, magazynowej i produkcyjnej.

Nowo nabyte grunty zlokalizowane są we wschodniej części konglomeratu Latzu, w sąsiadujących z Warszawą miastach Toruń oraz Janki i Nowy Koenig. Wszystkie nabyte tereny inwestycyjne posiadają niezbędne pozwolenia na rozpoczęcie budowy obiektów logistycznych, magazynowych i przemysłowych. Na ich terenie powstaną parki CTP – które będą głównie magazynami miejskimi, które będą kluczowym elementem dostosowania łańcuchów dostaw do aktualnych warunków rynkowych – staną przed presją ograniczenia zarówno sieci dostaw, jak i sieci dostaw do „dostawy tego samego dnia”. Model.

– wyjaśnia Bogie Gabrovic, dyrektor ds. relacji z klientami i spraw korporacyjnych w CTP Polska

READ  bne IntelliNews - Inflacja w Polsce na niekontrolowanym poziomie 17,2% we wrześniu, według wstępnych szacunków

„Rośnie aktywność inwestorów zagranicznych i krajowych, co oznacza, że ​​widzimy duży popyt na powierzchnie logistyczne i przemysłowe. Gotowe do wynajęcia niemal od zaraz. Mówimy o przestrzeniach zaprojektowanych w technologii energooszczędnej oraz z systemami oświetleniowymi znacząco poprawiającymi komfort Godziny pracy i magazynowanie materiałów Nie tylko budujemy parki biznesowe skierowane do różnych typów najemców: od małych firm usługowych i handlowych po operatorów lekkiej produkcji czy logistyki.

Strategia CTP zakłada inwestowanie w modelu multi-tenant. W praktyce budynki to obiekty przeznaczone do obsługi wielu najemców w jednej lokalizacji. Podobnie będzie w przypadku parków biznesowych budowanych na nowo nabytych gruntach. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie indywidualnych bloków najemców – od małych powierzchni od 500 m2 i więcej, poprzez centra logistyczne, po oświetlone i izolowane przestrzenie produkcyjne o dodatkowych 2000 m2 i więcej. W ten sposób CTP umożliwi najemcom elastyczne zarządzanie powierzchnią zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami.

O CTP
CTP jest największym w Europie notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem i zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadającym GLA na poziomie 11,8 mln metrów kwadratowych w 10 krajach na dzień 31 grudnia 2023 r. CTP certyfikuje wszystkie nowe budynki zgodnie z BREEAM. Ocena ESG przyznana przez firmę Sustainalytics o bardzo niskim ryzyku, podkreślająca jej zaangażowanie w prowadzenie zrównoważonej firmy. Więcej informacji można znaleźć na korporacyjnej stronie internetowej CTP: www.ctp.eu

Dane kontaktowe w przypadku zapytań ze strony mediów:

Karina Misak
Szef marketingu, CTP
Elektryczny: [email protected]
M: +48 532 566 712

Moniki Sadowskiej
Starszy doradca
Liderzy połączeń
Elektryczny: [email protected]
M: +48 502 243 620