19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska ogłosi więcej kontroli epidemii w tym tygodniu – PM

Ludzie noszący maski ochronne przechadzają się po centrum miasta 4 maja 2021 r., gdy rząd rozluźnia kontrolę nad wirusem koronawirusa (COVID-19) w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

WARSZAWA, 6 grudnia (Reuters) – Premier Polski Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd przedstawi w tym tygodniu nowy zestaw kontroli epidemii w odpowiedzi na nowy wariant wirusa koronowego Omicron i sposób, w jaki poradzi sobie ze świętami Bożego Narodzenia.

„Jutro, czyli pojutrze, przedstawimy drugi (pakiet) związany z sytuacją świąteczną, a w reakcji na mutację wirusa omicron sytuacja nie jest jasna, bo mamy wiele zgonów” – powiedział Morawiecki. konferencja.

„Wzmocnimy mechanizm szczepień i sprawimy, że będzie on obowiązkowy w niektórych zawodach. Rozważamy to i na pewno omówimy silne ograniczenia w niektórych miejscach dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do reuters.com

Kontrola epidemii w Polsce jest stosunkowo niska. Obejmuje ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą nosić maski w pomieszczeniach zamkniętych oraz w miejscach publicznych, takich jak restauracje.

Tylko 54% Polaków jest w pełni zaszczepionych, w porównaniu ze średnią UE wynoszącą 66,4%.

W obliczu obaw o nowy wariant, Polska pod koniec listopada zakazała lotów do siedmiu krajów afrykańskich, wydłużyła okres izolacji dla części podróżnych i ograniczyła liczbę zezwoleń dozwolonych w sklepach czy barach. Czytaj więcej

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek odnotowało 13 250 nowych zakażeń koronawirusem i 25 zgonów związanych z COVID, ale po weekendzie liczby te są ogólnie niższe.

W Polsce, której łączna populacja wynosi 38 milionów, od wybuchu epidemii zgłoszono ponad trzy i pół miliona przypadków COVID-19 i 85 700 zgonów.

Raport Anny Vladorsak-Chemsuk, Pawła Florkiewicza i Anny Kober; Montaż przez Garetha Jonesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.