2 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Billy Jean King Cup: Flawless Swedek wysyła Polskę do finału

Na drodze do wygranej w sobotę w eliminacjach Billy Jean King Cup, polska numer jeden na świecie Iga Świdek dała Rumunowi Andrei Priscariu podwójnego bajgla, zwycięstwo 3:0 w remisie i po raz pierwszy miejsce w listopadowym finale.

Szwed, który poprowadził swój kraj do zwycięstwa 18:1, wygrywając 6:1 6:0 z Mihelą Buzarnesku w piątek otwierający, nadal przypieczętował swoją moc w remisie, pokonując 20-letnią Priscillę 6. czasy. Radom, Polska.

„Jestem naprawdę dumny. Bardzo ciężko na to pracowałem. Chociaż nie grałem w zeszłym roku, wydaje mi się, że to długa podróż, a stopniowe postępy i zakwalifikowanie się do finału zajęło kilka lat.

– To pokazuje, jak silną jesteśmy drużyną. Poczynimy jeszcze większe postępy w finale i mamy nadzieję, że wygramy.

Czytaj więcej |
Puchar Billy Jean rozpoczyna się emocjonalnym hołdem dla Die Ukraine

Kazachstan pokonał trzykrotną mistrzynię Wielkiego Szlema Angelique Gerber 4-6 6-3 7-5 w finale w Noor-Sultan, by w finale dołączyć do Polski.

Nastolatka Emma Radukanu, która wygrała swój pierwszy mecz w piątek, uległa nadziejom Wielkiej Brytanii 6:1 6:1 po walce z pęcherzami na prawej nodze przeciwko wicemistrzyni French Open 2019 w Pradze, Margotcie Vondrosovej. .

Czechy prowadzą 2:1.

Belgia jest już w finale po tym, jak została zawieszona w meczu reprezentacji Białorusi po zajęciu Ukrainy przez Rosję.

Białoruś jest kluczowym etapem inwazji, którą Rosja nazywa „operacją specjalną”.

Kanada, Włochy, Hiszpania i Stany Zjednoczone na czele z wicemistrzynią US Open Leilą Fernandes mają dobrą pozycję do awansu do finału 2:0 przed sobotnimi meczami.

READ  Polska wcześnie wychodzi z Euro 2020 Euro