13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Moc do zmian”: Fredonia niesie przesłanie przeciwko zastraszaniu Polsce, Ukrainie |  Wiadomości, sport, praca

„Moc do zmian”: Fredonia niesie przesłanie przeciwko zastraszaniu Polsce, Ukrainie | Wiadomości, sport, praca

Przesłane zdjęcie Bobby Wise, który mieszka we Fredonii, rozpoczął w tym tygodniu sześciotygodniowe tournee, w tym podróż do Polski i Ukrainy w ramach serii filmów dokumentalnych, które produkuje.

W ramach swojej inicjatywy mającej na celu położenie kresu nękaniu, mieszkająca we Fredonii Bobby Wise zabiera przesłanie pokoju i szczęścia do najbardziej potrzebnych miejsc na świecie.

Od tego tygodnia Wise rozpoczął prawie dwumiesięczny pobyt w Polsce, po czym udał się na Ukrainę w ramach serii filmów dokumentalnych, które produkował.

„Chcę pokazać uczniom, że znęcanie się może być trochę przerażające, ale można mu się oprzeć”. Mądry powiedział. „Masz moc, aby zmienić każdego, kto jest w szkole lub kto jest władcą innego kraju”.

Po drodze Wise spędzi czas w miastach-sanktuariach, zanim zostanie w Krakowie, aby nieść pomoc humanitarną i organizować zajęcia dla młodzieży. Wise 10 lat temu rozpoczął kampanie przeciwko nękaniu, które, jak ma nadzieję, zostaną przełożone na te za granicą.

„Próbujemy stworzyć sposób, w jaki mogliby dołączyć studenci z całego świata”. Mądry powiedział. „Wszystko, co robię z tymi, którzy tam są, przyjadę tutaj i zastanowię się ze studentami tutaj, jednocześnie pokazując im serial dokumentalny, aby zaczną widzieć więcej niż tylko miasto, które tam jest, i warto je poznać”.

Wise powiedział, że używa DuoLingo do nauki kilku języków przed wyjazdem za granicę i pisze cotygodniowe komentarze na podstawie swoich doświadczeń. Wise powiedział, że był trochę zdenerwowany tą próbą, ale czuł się gotowy na tę okazję.

„Moje miejsce znajduje się 12 mil od miejsca, w którym zbombardowano bazę wojskową”. Mądry powiedział. „Przemyśl, jedno z miast, w których byłem, jest miejscem, w którym uchodźcy opuszczają Ukrainę i wjeżdżają do Portland. To otwierające oczy doświadczenie, ale czułem się na to przygotowany do końca życia. z gazu emocjonalnie.

READ  Francja, Niemcy i Polska rozpoczną kampanię dezinformacyjną na Ukrainie

Co tydzień będzie inny motyw, w tym Wise „Przestań znęcać się, tańcz” „Rzucaj granaty, a nie bomby” I „Twój głos jest ważny”. Wise przyniesie boom box i materiały artystyczne, które pomogą rozprzestrzenić pozytywy w najbardziej potrzebne miejsce.

„Wiem tylko, jak spróbować wywołać uśmiech w tej całkowitej tragedii, ponieważ obecna sytuacja na Ukrainie jest wymierzona w najsłabszych”. powiedział.

Po szkole, po powrocie do formy programu wolontariackiego, Wise przedstawi uczniom temat. Od września odbędzie się w osobnym miejscu, a ludzie będą mogli uczestniczyć w dwóch spotkaniach w miesiącu. Vice Silver Creek już wcześniej gościł podobne występy pozaszkolne, a udział w nim biorą osoby w wieku 12-21 lat, co sprzyja budowaniu poczucia rodziny.

„Materiał, który omawiamy, oznacza rzeczy, które przytrafiają się ludziom” Mądry powiedział. „Mówimy o równości, mówimy o świadomości tego, jak ludzie się czują. Jednym ze sposobów zakończenia nękania jest pozwolenie ludziom na poczucie, że nie są sami.

Wise powiedział, że jego celem jest stworzenie planu, który będzie można łatwo odzwierciedlić w całym kraju i na świecie, niezależnie od dostępnych funduszy. Chce, by ludzie w równym stopniu uczestniczyli w podobnych wydarzeniach.

„Celem jest najpierw wywołanie uśmiechu, a następnie pomoc w budowaniu większego zrozumienia ze społecznością i otaczającym nas światem”. Mądry powiedział. „Nie mieliśmy okazji dokładnie przyjrzeć się różnym kulturom i stylom życia, a chcę, aby nasi uczniowie rozwijali się z otwartym umysłem i entuzjazmem dla innych”.

Wise wyjechał na swoją sześciotygodniową trasę na początku tego tygodnia i oczekuje się, że wróci na początku czerwca. Strona internetowa Wise, jego dane kontaktowe można również znaleźć na Dreamkeepers.tv.

Dzisiejsze ważne wiadomości i więcej w Twojej skrzynce odbiorczej