28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska, największy producent drobiu w UE, zgłosiła ognisko ptasiej grypy  Wiadomości ze świata

Polska, największy producent drobiu w UE, zgłosiła ognisko ptasiej grypy Wiadomości ze świata

Polska, największy producent drobiu w UE, zgłosiła wybuch wysoce zakaźnego wirusa ptasiej grypy H5N1 wśród kurczaków w północnej części kraju, podała we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (WOAH).

Ptasia grypa: Wirus ten zwykle występuje wśród dzikiego ptactwa wodnego i może zakażać drób domowy, inne ptaki i zwierzęta.(PTI)

Ogniska ptasiej grypy wzbudziły obawy rządów i branży drobiarskiej po tym, jak w ciągu ostatnich kilku lat zdziesiątkowały stada na całym świecie, zakłócając dostawy, podnosząc ceny żywności i zwiększając ryzyko przeniesienia choroby na ludzi.

Jak podała organizacja z siedzibą w Paryżu, powołując się na informacje przekazane przez polskie władze ds. zdrowia, ognisko epidemii wykryto na podwórku, na którym żyje 80 ptaków domowych.

Ptasia grypa atakuje zwykle jesienią i zimą. Rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt z odchodami zakażonych wędrownych dzikich ptaków lub skażoną paszą, odzieżą i sprzętem.

Ekscytujące wiadomości! Hindustan Times jest teraz dostępny na kanałach WhatsApp Zapisz się już dziś klikając w link i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami! Kliknij tutaj!

Otrzymuj najświeższe wiadomości ze świata i najnowsze wiadomości z Indii w Hindustan Times.

READ  45 milionów dolarów inwestycji w Kargil Polska | 2021-07-15