19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska może znaleźć się na czerwonej liście w Londynie. Wielka Brytania zmienia zasady wjazdu do kraju

Dotarcie z Polski na wyspy nie jest w tej chwili łatwe. Testowanie przed wejściem na pokład, po przybyciu – izolacja i dwa dodatkowe testy nie są tanie, ponieważ PCR nie jest zalecany. Izolacja powinna trwać 10 dni, jednak zakup i wykonanie kolejnego testu w piątym dniu może ją skrócić.

Obejrzyj wideo
Podner w rządowym Dowodzie: Bardzo dobrze, aby być dostarczonym

Wielka Brytania aktualizuje swoje zasady dostępu

W czwartek 24 czerwca teoretycznie może się to zmienić. Co trzy tygodnie Departament Transportu Wielkiej Brytanii aktualizuje wykresy i ogłasza, które kraje poruszają się w górę lub w dół. Wiele krajów nie znajduje się jeszcze na zielonej liście – rząd jasno daje do zrozumienia, że ​​nie chce importować przypadków i typów, które zagrażają planowi uruchomienia kraju.

Branża lotnicza i turystyczna wezwała do złagodzenia zasad. . Wraz z nadejściem lata nie zniknęły bariery w myśleniu o wyspiarzach na słońcu w Portugalii, na Malcie czy w Hiszpanii.

Poprawa zielonej listy nie jest odosobnionym zobowiązaniem, a jedynie pojedynczym testem PCR w drugim dniu dostępu do wysp. Ułatwi to życie polskim imigrantom, którzy chcą odwiedzić swoje rodziny w Polsce. Warszawa natomiast wprowadziła swoje granice. Po dotarciu do Wisły siedem dni izolacji jest obowiązkowe, ale nie obowiązkowe dla osób otrzymujących dwie dawki szczepionki, jak to ma miejsce w bardzo zaraźliwym królestwie typu indyjskiego.

Czwartkowa aktualizacja oficjalnie obejmuje tylko Wielką Brytanię, ale w przeszłości Walia, Szkocja i Irlandia Północna zintegrowały bazy z największym krajem Królestwa.