12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aby powrócić na drogi siatkówki-polskiego zwycięstwa, Iran zmiażdżył Wenezuelę

TOKIO, 26 lipca (Reuters) – Mistrzyni świata Polska pokonała rozczarowującą wczesną porażkę Iranu w prostej porażce z Włochami w męskiej olimpijskiej siatkówce w poniedziałek na stadionie Ariak.

Polska, prowadzona przez zapolowego Wilfredo Lyon (18 punktów) i Bardos Curac (14 punktów), wygrała 25-20 26-24 25-20, aby otworzyć swoje konto w puli A.

Włoski duet Alessandro Michelito i Osmani Juventorena, którzy odegrali kluczową rolę w ekscytującym zwycięstwie z Kanadą, mieli po dziewięć punktów, ale polska obrona okazała się bardzo skuteczna.

Leon powiedział, że Polska jest druga na świecie i cieszy się, że wygrała swój pierwszy z igrzysk.

„Od zera do 10, myślę, że nasz występ to osiem, co nie jest najlepsze” – powiedział dziennikarzom Lyon. „Ale wygraliśmy. To jest najważniejsza część.”

Po epickim pięciosetowym zwycięstwie nad Polską w meczu otwarcia, Iran miał stosunkowo komfortową trasę drugiego meczu z Wenezuelą, wygrywając 25-17 25-20 25-18.

Iran zdominował serwis, tworząc 10 bloków w sieci i stwarzając liczne okazje do skoków, gdy Amir Kafor zdobył najwięcej punktów z 16 punktami i Misam Salehi 13 punktami.

„Dzisiaj kontrolowaliśmy grę i popełniliśmy mniej błędów” – powiedział Kafor.

W grupie B Taylor Sander ponownie zaimponował Stanom Zjednoczonym, zdobywając 17 punktów, ale wylądowali w czterech setach dla drużyny Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (ROC).

Z 16 punktami Dmitrija Wołkowa, czterech Rosjan ukończyło dwucyfrową liczbę, podczas gdy Stany Zjednoczone wykonały 48 kopnięć, pokonując ROC 25-23 27-25 21-25 25-23.

Raport Toshiki Hashimoto w Tokio i Rohita Naira w Bangalore; Ed Osmond Edycja

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Max Semerkovsky wraca do Polski, gdy wojna na Ukrainie „pogarsza się”