20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W Polsce zostanie otwarte Muzeum Jabłka z 1500 eksponatami

W Polsce zostanie otwarte Muzeum Jabłka z 1500 eksponatami

Jeszcze w tym roku ma zostać otwarte w Polsce muzeum poświęcone Apple i jego produktom. Ogłoszony.


W muzeum znajdzie się 1500 eksponatów związanych z rozwojem i ewolucją produktów Apple w historii firmy. Mówi się, że jest to największa i najbardziej kompletna kolekcja na świecie. Christoph Krochovsky, prezes zarządu firmy stojącej za wystawą Japkov, powiedział:

Wspólnie z naszymi partnerami biznesowymi uznaliśmy, że naszym obowiązkiem jest oferowanie tych wyjątkowych pakietów szerszemu gronu odbiorców. Chcemy, aby wystawa pasowała do współczesnych modeli wystawienniczych. Chcemy pokazać rozwój idei w technologii, aby każdy mógł zobaczyć postęp, którego doświadczyliśmy jako ludzie. Chcemy pokazać źródła i kierunki cywilizacji, ale przede wszystkim pokazać widzom prawdziwą istotę technologicznej popkultury. Stworzymy multimedialną przestrzeń, która pozwoli nie tylko oglądać tę wystawę, ale także cieszyć się nią.

Muzeum zajmuje powierzchnię 3500 stóp kwadratowych i będzie zawierać kreatywne i interaktywne wystawy, które obejmują komputery Apple, laptopy, akcesoria, telefony komórkowe, oprogramowanie, urządzenia, plakaty, gadżety z pamiątkami i wiele innych. Jedną z głównych atrakcji jest robocza kopia Apple I, podpisana przez współzałożyciela Apple Steve’a Wozniaka, która służy jako punkt wyjścia do podróży zwiedzających po muzeum.

Do tej pory mniejsza wersja muzeum działała na Piazza, ale rozmiar kolekcji spowodował potrzebę większej przestrzeni, która mogłaby poprowadzić zwiedzających przez oś czasu, przedstawiając chronologicznie wszystkie produkty i rozwiązania Apple.

Sieć czujników w całym muzeum będzie sugerować interesujące obiekty, gdy zwiedzający będą spacerować, i zapewni specjalnie przygotowaną przestrzeń audiowizualną zbudowaną wokół konkretnych kolekcji Apple. Wizualizacje, oświetlenie, animacje, dźwięk, mapowanie i infografiki zapewniają możliwości komunikacji, konteksty społeczne i kulturowe oraz informacje techniczne o wystawach.

Nacisk zostanie położony na urządzenia krótkoterminowe, takie jak prototypy i niepowodzenia biznesowe, które nie trafiają do masowej produkcji. Większość z tych wystaw działa lub resetuje się, a zwiedzający mogą dotknąć, przetestować i cieszyć się wieloma z nich z pomocą kuratora.

READ  Polski rząd ustala patriotyczne plany żywnościowe | Biznes | Wiadomości gospodarcze i finansowe z niemieckiej perspektywy | D.W.

Muzeum Jabłka będzie się mieścić na terenie zrewitalizowanej fabryki Norbina w Warszawie i ma zostać otwarte jesienią tego roku.