28 marca, 2024

Olympic: Serbia na czele Polski, Belgia perfekcyjnie w ringach 3×3

Michael Hicks z Polski w akcji z Michaiłem Vasikiem z Serbii podczas meczu. Andrew Boers, Reuters.

TOKIO – Serbia, która w niedzielę wygrała turniej koszykówki mężczyzn 3×3 na igrzyskach olimpijskich, czterokrotnie pokonała Polskę i Belgię.

Belgia, która wcześniej zdenerwowała drużynę z drugiego rozstawienia Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, przegrała 2:2.

Serbski Dejan Majstorovic, który zdobył cztery punkty w niedzielnym meczu 15-12 z Polską, powiedział: „Każdy może pokonać każdego”.

Łotysze pokonali Chiny 18-17 i mają teraz przewagę 2-1 w turnieju.

W porannych meczach Japonki awansowały 2:1 do zwycięstwa 19-10 nad niepokonaną Mongolią, którą wiwatował premier kraju Loussannstein Oyen-Erden, który jest jedną z niewielu postaci, które biorą udział w niskim – poziom epidemii COVID-19.

Gdy koszykówka 3×3 zadebiutowała na igrzyskach olimpijskich, prezydent Francji Emmanuel Macron i pierwsza dama USA Jill Biden wzięli udział w sobotnim meczu swoich rodaków.

Mongolia również przegrała z Rosjankami, które przez większość meczu zajmowały najwyższe miejsce w tabeli, ale i tak wygrały 21:5. Rosjanki prowadzą teraz 3:0.

Włochy pokonały Rumunię 22-14, a Railin de Ali zdobył pięć bramek z dwupunktowej linii. Ale waleczność D’Ali nie wystarczyła, aby pokonać chińską drużynę kobiet, która ponownie pokonała Zhang Shitting (Włochy 22-13) w wiaderkach o długości 6’5 cali.

Wraz z debiutem olimpijskim model 3×3 ma tendencję do podnoszenia swojego globalnego profilu jako najszybszej i najmniejszej alternatywy dla koszykówki. Gra jest rozgrywana na połowie kortu, a drużyna wygrywa, zdobywając 21 punktów lub trzymając więcej koszy na koniec 10-minutowego zegara czasu gry. Zwykły kosz jest wart jeden punkt, jeden lub dwa poza zewnętrzną krzywą.

DJ-e ​​grają muzykę hip-hopową w konkurencyjnych grach 3×3 zgodnie z miejskimi korzeniami gry.