15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Everters walczy ze złą pogodą na testach koni Poborovko w Polsce

Paves Spicak i Banderas prowadzą Mistrzostwa Polski po biegu przełajowym CCI4*-S na imprezie jeździeckiej Pavarosco. & M&R Zdjęcie

Trudna i zmienna pogoda Polskie próby koni Paporowka przejechały kraj w sobotę, ale liderzy ujeżdżenia z dwóch głównych klas objęli prowadzenie.

Fauaad Mirza i Seigneur Medicott prowadzą CCI4*-L w Baborovko.
Fauaad Mirza i Seigneur Medicott prowadzą CCI4*-L w Baborovko. & M&R Zdjęcie

W CCI4*-L, Fouaad Mirza z Indii utrzymał dwa pierwsze miejsca, a za nim Seigneur Medicott i Dajara czwarte po przełajach. Belgijska Laura de Liederkerk-Meyer i Free Des awansowały z czwartego na trzecie miejsce.

Ingrid Klimke z Niemiec prowadziła z Hale Pop w CCI 4*-S, druga z Michaelem Jungiem Fishership i trzecia z Fisherwild Wave.

Po przejściu kraju Paves Spicak, który prowadzi z brukarzem Mistrzostwa Polski, obecnie zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej CCI4*-S. Matus Kimpa był drugi (12. w klasie) z Liberdiną, a Paves Warsawski Lucinda była wcześniej 4. (17. w klasie).

Ingrid Klimke i Hale Bob prowadzą CCI 4*-S w Baborovko.
Ingrid Klimke i Hale Bob prowadzą CCI 4*-S w Baborovko. & M&R Zdjęcie

W CCI2*-YH dla koni sześcioletnich nowym liderem został holenderski jeździec Merrell Blom w dżinsach, zajmując trzecie miejsce po ubraniu. Szwed Christopher Forsberg jest drugi z Wedgewoodem w wodzie, a Andreas Dibowski (GER) jest trzeci w Kristalik.

W sobotę odbyły się testy skokowe dla CCI3*-S, CCI2*-S i CCI1*-Intro. Michael Jung objął prowadzenie z Gilcondrą Ocean Power w klasie trzygwiazdkowej, podczas gdy Hannah Naple (GER) jechała we Lwowie, a Greta Busaccar (GER) w złomie.

Michael Jung i Fisherwild Ways zajmują trzecie miejsce w CCI4*-S po etapie przełajowym w Baborovko.
Michael Jung i Fisherwild Wave zajmują trzecie miejsce w CCI4*-S po etapie przełajowym w Baborovko. & M&R Zdjęcie

Lotte Bamgren (FIN) i Genial 11 prowadzą w CCI2*-S po etapie skoków, a Estepen Benitez z Hiszpanii jest drugi w Escara GP, a trzeci z obiecującym beatem Felixa Etzela (GER).

Nie było zmian w pierwszej trzeciej klasy wprowadzającej. Liderem nadal jest Jerome Robin (GER) z Kobe R, Marrell Blom (NED) jest drugi z The Black Swan, a Malin Peterson (SWE) jest trzeci z Huldą.

Po raz pierwszy podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborovko odbywają się zawody w powożeniu; Najlepszy wynik w klasie N uzyskała Veronica Quiotech z Dajlook i Eblock. Bartłomiej Kwiatek jest liderem klasy L z Diego i Romantic.

ja Dotychczasowe wyniki