26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DVD – Aktualności – 50. Regionalny Zespół Wsparcia przygotowuje jedzenie z mieszkańcami w Polsce

Kiedy amerykańscy żołnierze wyjeżdżają za granicę, mogą wymieniać się doświadczeniami lub tworzyć więzi z zagranicznymi, sojuszniczymi żołnierzami, albo z powodu wspólnych strategicznych interesów ich krajów, albo z powodu czegoś tak podstawowego jak żywność.

5 października 2021 r. żołnierze wynajęci przez 50. Regionalną Grupę Wsparcia (RSG) do wspólnej kuchni w Domu Kultury Powitz w Powitz, Polska, gotowali z członkami lokalnej organizacji kobiecej. Imprezy towarzyskie.

„Chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom Povits amerykańskich żołnierzy, więc wspólne gotowanie tradycyjnej polskiej kuchni byłoby zabawnym projektem i pomogłoby nam lepiej się poznać” – powiedział Robert Chekorovsky, dyrektor Powitz Community Center.

Żołnierze, często pod okiem kobiet, pomagali przygotować obfity posiłek, na który składały się inne dania, ciasta, placki ziemniaczane i uważany za lokalną specjalność sandacz w śmietanie. (Bliski europejski krewny z Xander Valley). Następnie żołnierze usiedli do posiłku z mieszkańcami Pavits, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu tej nocy.

Gracze stwierdzili, że bariera językowa nie przeszkadza im w pracy z gospodarzami w kuchni, ponieważ wielu aspektów podstawowego przygotowywania posiłków można nauczyć się za pomocą prostych demonstracji.

„Nadal byliśmy w stanie synchronizować się, przygotowywać posiłki i śmiać się razem” – powiedział major armii. „Uwielbiam gotować, więc jest to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie kiedykolwiek miałem, zwłaszcza poznawanie nowych przepisów i dzielenie się nimi ze społecznością”.

Już trwają planowanie kolejnej kolacji z 50. mieszkańcami RSG i Powitz. Następnym razem w menu pojawią się dania kuchni amerykańskiej.

„To było wspaniałe doświadczenie i świetna okazja do poznania kultury” – powiedział SBC. Lamar Harris, analityk wywiadu. „Można powiedzieć, że te dziewczyny gotują razem przez chwilę i gotują z wielkim entuzjazmem. To świetna zabawa, gdy bierzesz udział w zorganizowanym chaosie z takimi ludźmi”.

50. RSG znajduje się w gospodarstwie na Florydzie i został wysłany do Polski w ramach poparcia Atlantic Resolution.

READ  Kryzys energetyczny zmusza Polskę do przejścia od paliw kopalnych - EURACTIV.com

###

Data wykonania: 10.05.2021
Data wydania: 10.13.2021 10:29
Identyfikator historii: 407158
Lokalizacja: POWIDZ, PL

Wyświetlenia w sieci: 26
Pliki do pobrania: 0

Domena publiczna