26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska twierdzi, że zbuduje mur graniczny o wartości 400 milionów dolarów, aby uniemożliwić Białorusi uzbrajanie uchodźców

Polski gabinet zatwierdził ustawę, która kosztowałaby 404 miliony dolarów (294 miliony funtów), aby zbudować mur na granicy z Białorusią, aby powstrzymać imigrantów do Polski.

„Rząd zatwierdził przedłożony przez MSWiA projekt ustawy o budowie ochrony granic państwowych” – podzielił się na Twitterze minister spraw wewnętrznych Mariusz Komiński.

Według ministra projekt trafił do polskiej komisji sejmowej, aby stworzyć „solidną, wysoką barierę” z systemem monitoringu i detekcji ruchu.

Informacja pojawia się wraz ze wzrostem liczby imigrantów próbujących wjechać na terytorium Polski. Usprawiedliwiając prawo, Govt Jak podano na swojej stronie internetowej Próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej nie zmniejszyły się, mimo zawieszenia pograniczników, żołnierzy i organizacji tymczasowych.

Na wspólnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Komisji Spraw Wewnętrznych w środę Sezm (izba niższa parlamentu) zasugerował, że wiceminister Masij Wasik mógłby skutecznie kontrolować tamę na granicy.

W sierpniu Polska rozpoczęła budowę ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy białoruskiej, aby zatrzymać jej skrzyżowanie. Polski rząd został oskarżony o nieludzkie traktowanie osób ubiegających się o azyl i odpychanie afgańskich imigrantów.

Niedawno niemiecka policja poinformowała o wzroście liczby imigrantów w Niemczech, popularnym miejscu docelowym dla osób ubiegających się o azyl. Aby jednak dotrzeć do Niemiec, imigranci najpierw przekraczają granicę białorusko-polską, a następnie kontynuują swoją podróż na zachód przez Polskę.

Polska wraz z krajami Europy Wschodniej, takimi jak Łotwa i Litwa, odnotowała wzrost napływu migrantów z Afganistanu i Bliskiego Wschodu.

Polska i Belgia oskarżyły przejście Białorusi o to, że jest formą wojny hybrydowej, mającej na celu wywarcie presji na UE w sprawie sankcji wobec Mińska. We wrześniu Warszawa oskarżyła Moskwę i Mińsk o organizowanie fal nielegalnej imigracji po śmierci czterech migrantów na jej białoruskiej granicy.

– To zjawisko, które ostatnio tam widzieliśmy, jest rodzajem rozbrojenia wysiedleńczego – powiedział Marcin Bridax, wiceminister spraw zagranicznych Polski.

READ  Mistrz polskiej demokracji Lech Wałęsa kończy 80 lat i komentuje zbliżające się wybory w swoim kraju

Unia Europejska (UE) zaatakowała Białoruś serią sankcji, oskarżając prezydenta Aleksandra Łukaszenkę o łamanie praw obywatelskich, stosowanie represji i kradzież wyborów w tym kraju.

Od stycznia do końca września polscy pogranicznicy zablokowali 9287 granic z Białorusią, a tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeszło około 8 tys.

„Ze względu na wyjątkową pilność realizacji inwestycji, w świetle zagrożeń na granicy państwowej, rząd uważa, że ​​projekt ustawy wejdzie w życie dzień po jej ogłoszeniu” – powiedział.

Amnesty International w zeszłym miesiącu oskarżyło 32 osoby, w tym 15-letnią dziewczynkę i 4 kobiety, o przedostanie się przez Białoruś do Polski 18 sierpnia za pomocą zdjęć satelitarnych. Dzień później grupa została odesłana na granicę białoruską.