23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska Liszowska odbiera złoto w Euro Maratonie, bomby Meyera

Polska Liszowska odbiera złoto w Euro Maratonie, bomby Meyera

Data publikacji: Zmieniono:

Monachium (Niemcy) (AFP) – Polak Aleksandra Liszowska wywalczyła swój pierwszy tytuł na Mistrzostwach Europy w maratonie kobiet na ulicach Monachium w poniedziałek.

31-letni Polak osiągnął czas 2 godz. 28 min 36 sek., przy czym Mateja Barlov Kostro z Chorwacji zdobył srebro o 7 sekund, a Niderlandy Nienke Brinkman zdobył brąz, o kolejne 10 sekund straty.

Dzień otwarcia mistrzostw lekkoatletycznych rozpoczął się dramatycznym początkiem dla mistrza świata w dziesięcioboju Kevina Meyera, który awansował na 100 m, starając się o pierwszy tytuł mistrza Europy.

Rekordzista świata Meyer, dwukrotny mistrz świata i dwukrotny srebrny medalista olimpijski, ostrzegł, że wycofa się z wyczerpującej dwudniowej imprezy, pomimo lekkiego bólu.

Tak było w przypadku, gdy Francuz zdjął nogę z roweru po 70 metrach na pierwszych 100 metrach z 10 imprez na Stadionie Olimpijskim w Monachium.

„Trzy tygodnie temu wziąłem udział w dziesięcioboju” – mówi, odnosząc się do swojej próby zdobycia tytułu mistrza świata w Eugene w stanie Oregon.

„Podciągałem się przed kontuzją, to bardzo trudne”.

Złoto w maratonie mężczyzn jest do zdobycia w ostatniej konkurencji porannej sesji, podczas gdy w sesji wieczornej na Stadionie Olimpijskim odbędzie się pchnięcie kulą mężczyzn i kobiet oraz bieg na 10 000 metrów kobiet.

READ  Polska blokuje podium szybkości kobiet; BOLDYREV skacze z radości po tytule Euro