23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska łączy silne więzi dwustronne i gospodarcze z Indiami – mówi ambasador RP na Chandigarh UniversityANI |
Zaktualizowano:
23 września 2021 13:35 Jest

Czandigarh (Pendżab) [India]23 września (ANI / PRNewswire): „Indie i Polskę łączą wieloletnie przyjacielskie stosunki, które charakteryzują się wysokim poziomem kontaktów rządowych, żywym zaangażowaniem gospodarczym i tradycyjnymi więzami kulturowymi” – powiedział prof. Adam Brokowski, ambasador RP w Indiach.
Mówił, kiedy odwiedził kampus Karuvan na Uniwersytecie Chandigarh. Ambasador spotkał się z wyższymi rangą urzędnikami, w tym z rektorem Uniwersytetu Chandigarh dr RS Bawą i wicekanclerzem dr HP Raghavendrą, aby zbadać i omówić możliwe obszary współpracy, takie jak wspólne badania, wymiana studentów i profesorów między indyjskimi i polskimi uniwersytetami. Przedstawienia i wymiana kulturalna między dwoma krajami.
W swoim wystąpieniu inauguracyjnym prof. Adam Brokowski powiedział: „Polska jest największym partnerem handlowym Indii w Europie Środkowej. Handel dwustronny między Indiami a Polską szacowany jest obecnie na 2,36 mld USD, co oznacza wzrost siedmiokrotnie w ciągu ostatnich 10 lat. Łącznie z ArcelorMittal, Videocon, Escorts, Straits Arcolab, Ronbox, Essel, Proback, KPIT Cummins, Sensor Technologies Ltd, Tata Consultancy Services, HCL Technologies Ltd, Infosys i inne.

Ambasador dodał: „Polska ma znaczną liczbę imigrantów (40 tys.), a Hindusi wnoszą ogromny wkład w rozwój gospodarczy naszego kraju. Ponadto wzrasta liczba studentów indyjskich studiujących w Polsce. więcej niż 20%.
Dr Bawa, pro-kanclerz, „Uniwersytet Chandigarh działa zgodnie z wizją naszego premiera, którą jest umiędzynarodowienie edukacji poprzez łączenie studentów z czołowymi uczelniami zagranicznymi w celu uzyskania globalnej ekspozycji”.
Ambasador odwiedził Technologiczny Inkubator Przedsiębiorczości i Zaplecze Badawcze Uniwersytetu Chandigarh. Profesor Adam Purakowski w rozmowie z naukowcami Uniwersytetu powiedział: „Jakość badań prowadzonych przez studentów i wykładowców Uniwersytetu Chandigarh jest godna pochwały. Chcielibyśmy, aby polskie uczelnie współpracowały z Uczelnią w różnych dziedzinach.
Tę historię dostarczył PRNewswire. ANI w żaden sposób nie odpowiada za treść tego artykułu. (ANI / PRNewswire)