18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska aresztuje mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji w celu pomocy w spisku dotyczącym zamachu na Zełenskiego |  Wiadomości ze świata

Polska aresztuje mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji w celu pomocy w spisku dotyczącym zamachu na Zełenskiego | Wiadomości ze świata

WARSZAWA, Polska – Polska prokuratura poinformowała w czwartek, że Polak został aresztowany pod zarzutem chęci szpiegowania na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego w związku z rzekomym spiskiem mającym na celu zabicie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Polska aresztowała mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji w celu pomocy w spisku dotyczącym zamachu na Zełenskiego.

Prokuratura Krajowa podała w oświadczeniu, że mężczyzna, zidentyfikowany jedynie jako Paweł K, został w środę zatrzymany w Polsce pod zarzutem przygotowywania przekazania rosyjskim agentom informacji dotyczących bezpieczeństwa lotniska.

HD Cricket — wprowadza miejsce, w którym można złapać krykieta w dowolnym miejscu i czasie. Przeglądaj teraz!

Mężczyzna starał się nawiązać bezpośredni kontakt z Rosjanami prowadzącymi wojnę na Ukrainie i miał przesłać szczegółowe informacje na temat lotniska Rzeszów-Jasionka w południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą, które jest bramą dla międzynarodowych dostaw wojskowych i humanitarnych. Na Ukrainę. Służy także przywódcom i politykom podróżującym do i z Ukrainy. Lotnisko znajduje się pod kontrolą wojska USA.

Jeśli zarzuty zostaną uznane, mężczyźnie może grozić do ośmiu lat więzienia – czytamy w oświadczeniu.

Prokuratorzy stwierdzili, że aresztowanie było wynikiem ścisłej współpracy z ukraińską prokuraturą i służbami bezpieczeństwa. Sprawa nabiera tempa – mówią.

Kilka osób, w tym podwójne obywatelstwo rosyjsko-hiszpańskie, zostało aresztowanych w Polsce pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji od czasu rozpoczęcia przez Moskwę ofensywy na Ukrainę w lutym 2022 r.

Od ponad dwóch lat członek UE Polska jest zagorzałym zwolennikiem sąsiedniej Ukrainy i Zełenskiego w odpieraniu rosyjskiej agresji.

Ten artykuł został utworzony na podstawie automatycznego źródła informacji agencji informacyjnej, bez żadnych zmian w tekście.

Odkryj pełną historię wyborów powszechnych w Indiach w naszym ekskluzywnym podsumowaniu wyborów! Uzyskaj dostęp do całej zawartości aplikacji HT całkowicie za darmo. Pobierz teraz! Bądź na żywo w Hindustan Times z najświeższymi wiadomościami ze świata, wiadomościami z Izraela i Iranu oraz najnowszymi wiadomościami z Indii.