30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Policja aresztowała imigrantów na granicy polsko-niemieckiej

Niemiecka policja federalna aresztowała 23 migrantów na niemiecko-polskiej granicy w niedzielę rano i zatrzymała dwóch podejrzanych o porywaczy, podała niemiecka agencja informacyjna DPA.

Policja powiedziała, że ​​kilkoro dzieci było wśród tych, które znaleziono w furgonetce podczas rutynowych przeszukań. Wszyscy migranci to Irakijczycy, a dwaj podejrzani o porywacze to Syryjczycy.

Samochód został zaparkowany w pobliżu wschodnioniemieckiego miasta granicznego Goerlitz.

Kierowca samochodu i jego wspólnik początkowo uciekli podczas kontroli policyjnej, ale później zostali zatrzymani, a furgonetka skonfiskowana, powiedział DPA.

W zeszłym tygodniu policja znalazła martwego Irakijczyka w małej ciężarówce niedaleko polskiej granicy.

Policja znalazła ciało po tym, jak funkcjonariusze zobaczyli około 30 osób wysiadających z ciężarówki w pobliżu Coirlitz. Szukają 42-letniego mężczyzny, który zapłacił za pojazd.

Władze w Niemczech poinformowały o wzroście liczby nielegalnych imigrantów z Polski w ostatnich tygodniach. W niektóre dni władze zabierają kilkaset osób dziennie.

Wielu schwytanych przez policję to Irakijczycy i Syryjczycy, mając nadzieję, że polecieli na Białoruś, a potem do Polski i uciekli na zachód do Niemiec, by tam szukać azylu.

Tylko w październiku Urząd Ochrony Danych poinformował, że prawie 5 tys. osób zostało deportowanych podczas przekraczania granicy z Polski do Niemiec.

(Zastrzeżenie: ta historia została utworzona automatycznie z syndykowanego kanału; tylko obraz i tytuł mogły zostać przerobione www.republicworld.com)

READ  Polska nie weźmie udziału w wydarzeniach z udziałem rosyjskich i białoruskich urzędników: minister spraw zagranicznych