28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polecieliśmy do Lidla w Polsce na cotygodniowy sklep spożywczy i zaoszczędziliśmy pieniądze… zostały nam resztki w nocnym klubie.

Polecieliśmy do Lidla w Polsce na cotygodniowy sklep spożywczy i zaoszczędziliśmy pieniądze… zostały nam resztki w nocnym klubie.

Dwóch kumpli znalazło sposób na radzenie sobie z kryzysem kosztów życia – latając do Polski na cotygodniowy sklep spożywczy Lidl.

Josh Peters i Archie Manners zaoszczędzili prawie 70 funtów na wózku z codziennymi artykułami.

Josh Peters i Archie Manners zaoszczędzili prawie 70 funtów na wózkach z artykułami codziennego użytku dzięki lotom Lidl w Polsce.
Przyjaciele zapłacili za swoje zakupy w brytyjskim Lidlu 164 funty, w polskim sklepie została ona obniżona do 96,75 funtów.
Wydali łącznie 47 funtów na loty Ryanairem – łącznie z limitem bagażu – i 8,55 funta na sypialnię – ale i tak przewyższyli swój sklep z polską żywnością w Lidlu.Źródło: Getty

Nawet po wydaniu budżetu na loty i zakwaterowanie wydali o 11 funtów mniej niż w sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii.

Josh i Archie (po 30 lat) nakręcili ten wyczyn na swoim kanale YouTube, który ma 1,5 miliona subskrybentów.

Para kupiła 135 artykułów, na podstawie których urzędnicy obliczają inflację żywności, w tym chleb, masło orzechowe i mrożone nuggetsy z kurczaka.

W sklepie Lidl w Wielkiej Brytanii cena wynosi 164,47 funtów

Przeczytaj więcej wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy

Jednak Josh i Archie wydali zaledwie 96,75 funtów na te same produkty w sklepie w Poznaniu, co oznacza oszczędność 67,72 funtów.

Wydali łącznie 47 funtów na loty Ryanairem – łącznie z bagażem – i 8,55 funta na pościel.

Dzięki tej wycieczce para zaoszczędziła 11,14 GBP w porównaniu do pierwotnego sklepu.

Josh, mieszkaniec Afryki Południowej mieszkający w Londynie, powiedział The Sun: „Widzieliśmy, jak drogie jest wszystko w Anglii.

„Któregoś dnia poszłam na kawę i zapłaciłam 4 funty za flat white i wydało mi się to oszałamiające.

„Archie wpadł na pomysł, aby wykorzystać kryzys, w jakim się znajdujemy, i zobaczyć, jak wszystko jest drogie, łącząc fakt, że w tym dziwnym świecie, w którym żyjemy, można bardzo tanio latać po Europie.

READ  Ed Sheeran zaprasza ukraiński zespół Antitila do wspólnego występu w Polsce - 97,9 WRMF

„To był tylko test, który okazał się prawdziwy po przeliczeniu 11 funtów.

„Właściwie najtrudniejszą częścią było upewnienie się, że mamy te same produkty. O dziwo, wszystkie oprócz dwóch wróciły, łącznie z jajami. Oczywiście nie rozwiązaliśmy kryzysu związanego z kosztami życia, ale to świetny sposób na podkreślenie, jak fajnie jest sprawy potoczyły się w zabawny sposób.” Pomyśleliśmy.

Były działacz torysów Archie, magik, dodał: „To oczywiście szaleństwo i nikt by tego nie zrobił, ale to potwierdza sprawę.

„Rzeczy takie jak oliwa z oliwek są tutaj droższe niż benzyna, więc nadal używam butelki, którą przywieźliśmy”.

Najnowsze dane ONS dotyczące inflacji żywności opublikowane w zeszłym miesiącu – obliczone na podstawie tych samych artykułów zakupionych przez Josha i Archiego – pokazały, że ceny wzrosły o 12,2 procent w ciągu roku do września, w porównaniu z 19 procent w marcu.