29 kwietnia, 2024

Pokonał Tommy’ego McCarthy’ego o tytuł mistrza Europy w Polsce

McCarthy, który spadł do 20-5, trzymał pas w 2021 roku, zanim został wyrzucony przez Chrisa Billuma-Smitha i przegrał rewanż z Anglikiem.

Widząc, jak we wrześniu planowany strzał na mistrza WBA Orsona Goulamiriana nie powiódł się, miał nadzieję, że zwycięstwo popchnie go do walki o tytuł mistrza świata, ale teraz jest to tak odległe jak nigdy dotąd.

Dwie porażki Cieślaka w karierze zaowocowały walką o tytuł mistrza świata, więc z pewnością był operatorem najwyższej klasy i to było widać.

Mistrz rozpoczął agresywnie, wychodząc na przód, uderzając McCarthym parą haków i zachowując cierpliwość. Okrągły.

W drugiej sekundzie zawodnik z Belfastu otworzył się nieco bardziej, wybierając momenty do uderzenia z lin, ale nad jego prawym okiem pojawiła się rana, która zdawała się sugerować pędzącego Cieślaka.

McCarthy pokazał, że jest bardzo pilny, gdy McCarthy uwolnił ręce i odniósł pewien sukces, ale nawet Cieślak, który celował nisko, rozpoczął walkę w trzeciej tercji.

Na początku czwartej tercji ponownie złamał głowę McCarthy’emu i odzyskał równowagę, ale zawodnik z Belfastu nie był w stanie wytrzymać presji, ponieważ jego ruchy sprawiły, że był nieuchwytny i wrócił do domu o własnych siłach.

Był taki moment w piątym meczu po wymianie, kiedy po raz pierwszy Czyślak położył się na plecach i wyglądał na nieco zmęczonego, a McCarthy usiadł na linach z podniesionymi rękami, żeby się upewnić, że tak nie jest. Zwabiony w pułapkę, ale zaczął oznaczać mistrza.

Z pewnością walka była zacięta, gdy mecz wkroczył w drugą połowę, ale Cieślak zdawał się panować nad sytuacją, a podejrzenia potwierdziły się w siódmej kwarcie.

Kiedy McCarthy wycofuje się do narożnika, Cieślak zdaje sobie sprawę, że tam jest i uwalnia ręce, próbując zasłonić McCarthy’ego, ale dwie lewe ręce go upuszczają. Przełamał rachubę, ale Cieśluk dobiegł do mety, po czym rzucił się do przodu, a podanie padło, co skłoniło sędziego Giuseppe Cuaderone do machnięcia ręką.

READ  Wiadomość, że Polska prawie podwaja liczbę żołnierzy na granicy z Białorusią

Cieślak będzie miał teraz kolejną szansę na zdobycie tytułu mistrza świata, ale wszelkie nadzieje McCarthy’ego na zdobycie tytułu mistrzowskiego wydają się płonąć, gdy ten zastanawia się, co przyniesie przyszłość.