28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polak Lewandowski zabiera logo Ukrainy na mundial

Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie Ukraina Kapitan Polski we wtorek zobowiązał się zabrać opaskę w barwach niebiesko-żółtej flagi na listopadowe mistrzostwa świata.

Lewandowski wyraził swój sprzeciw w kilka dni po inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA odebrał nagrodę z rąk legendy Ukrainy Andrija Szewczenki na polskim stadionie narodowym w Warszawie. „Dziękuję Andrey. Miło mi cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. To będzie dla mnie zaszczyt zanieść tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na Mistrzostwa Świata.

Publiczna postawa gwiezdnego napastnika zapewniła, że ​​Polska nie zagra z Rosją w półfinale eliminacji do Mistrzostw Świata, który odbędzie się 24 marca w Warszawie. – Nie możemy udawać, że nic się nie stało – powiedział dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały Rosjanina. drużyny z rozgrywek międzynarodowych — skutecznie eliminując Rosję z Pucharu Świata.

Po tym, jak Polska awansowała w play-offach do mundialu w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale play-off, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie w czasie wojny, która zatrzymała krajową piłkę nożną. Polska zagra w grupie C wraz z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w dniach 20-go grudnia.

W piłkarskich relacjach między Polską a Ukrainą, która była współgospodarzem Mistrzostw Europy 2012, ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały w tym sezonie swoje „domowe” mecze w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach. Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu swoją kampanię Ligi Narodów UEFA w Polsce, goszcząc Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, zdobywca Złotej Piłki 2004 i płodny napastnik AC Milan, trenował Ukrainę, kiedy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

READ  Polscy antysemiccy nacjonaliści palą książki o prawach Żydów na wiecu z okazji Święta Niepodległości