6 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polak Robert Lewandowski zdobywa godło Ukrainy na Mistrzostwa Świata FIFA Katar 2022

Ostatnio zaktualizowany: 21 września 2022, 00:38 IST

Robert Lewandowski i Andrij Szewczenko (Twitter)

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA otrzymał na Stadionie Narodowym w Warszawie opaskę w barwach niebiesko-żółtej flagi Ukrainy od wielkiego mistrza kraju Andrija Szewczenki.

Robert Lewandowski zwiększył swoje poparcie Ukraina We wtorek polski kapitan obiecał zabrać opaskę w barwach niebiesko-żółtej flagi kraju. świat Puchar w listopadzie.

Lewandowski po raz pierwszy pokazał swój sprzeciw wobec rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę w kilka dni po jej rozpoczęciu w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Czytaj więcej| Serie A: Napastnik Juventusu Angel Di Maria zbanowany na dwa mecze o czerwoną kartkę w hańbie Monzy

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA odebrał nagrodę z rąk legendy Ukrainy Andrija Szewczenki na polskim stadionie narodowym w Warszawie.

„Dziękuję, Andrzeju. Miło mi cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. To będzie dla mnie zaszczyt zanieść tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na Mistrzostwa Świata.

Publiczna postawa gwiazdy napastnika zapewniła, że ​​Polska nie zagra z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które zaplanowano na 24 marca w Warszawie.

– Nie możemy udawać, że nic się nie wydarzyło – powiedział Lewandowski dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim drużynom udziału w międzynarodowych rozgrywkach, skutecznie eliminując Rosję z mistrzostw świata.

Po tym, jak Polska awansowała w play-offach do mundialu w Katarze, Ukraina przegrała z Walią w finale play-off, który został przełożony na czerwiec, aby pomóc drużynie przygotować się w czasie wojny, która zatrzymała krajowy futbol.

Polska zagra w grupie C z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską 20 listopada-grudnia. 18 meczów.

https://www.youtube.com/watch?v=AvIfMZ5D1dI” width=”942″ height=”530″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”></iframe> <p>W relacjach piłkarskich Polska-Polska z Ukrainą, która była współgospodarzem Mistrzostw Europy 2012, ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały w tym sezonie „u siebie” mecze w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach. tydzień, goszcząc Szkocję w Krakowie.</p> <p>Szewczenko, zdobywca Złotej Piłki 2004 i płodny napastnik AC Milan, trenował Ukrainę, kiedy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.</p> < p>Czytaj wszystkoNajnowsze wiadomości sportowe I Z ostatniej chwili Tutaj

READ  Bialistock Lawlanders podpisał kontrakt z byłym All-American QB Nick Rooney