21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podsumowanie United Cup: USA pokonały w ćwierćfinale Polską Świdka, Australijczycy

Podsumowanie United Cup: USA pokonały w ćwierćfinale Polską Świdka, Australijczycy

PrzezRobert Branch/Getty Images Sport/Getty

PERTH, Australia (AP) – Gospodarze Australii awansowali w poniedziałek do ćwierćfinału United Cup po zwycięstwie 2:1 nad obrońcami tytułu Stanami Zjednoczonymi.

Matthew Epton i Storm Hunter skutecznie połączyli siły w decydującym meczu gry podwójnej mieszanej, pokonując Jessicę Pegulę i Rajeeva Ram 6:3, 6:1 w Perth i czołową grupę C australijskiej drużyny mieszanej składającej się z 18 krajów. Drugi.

„To znaczy wszystko” – powiedział Hunter. „To spełnienie marzeń. Gra przed własną publicznością, gra z Mattym z Perth, wygrywanie na własnym boisku i awans do ćwierćfinału to spełnienie marzeń”.

Alex De Minor dał Australii prowadzenie 1:0 po zwycięstwie 6:4, 6:2 nad Taylorem Fritzem, ale Pegula pokonał Ajlę Domljanovic 7:6 (6), 6:3 i podwyższył wynik na 1:1.

Rozstawiona z numerem 1 Ika Światek poprowadziła Polskę do ćwierćfinału, wygrywając zarówno mecze w grze pojedynczej, jak i deblu w Perth, podczas gdy Francja podtrzymała swoje nadzieje po ekscytującym zwycięstwie 2:1 nad Niemcami w Sydney.

Aby utrzymać remis, Svidek musi wygrać mecz singlowy z Hiszpanką Sarą Soripes Tarmo. Alejandro Davidovich Fokina pokonał rozstawionego z numerem 9 Huberta Hurkacza 3:6, 6:3, 6:4 i zapewnił Hiszpanii prowadzenie 1:0.

Sviatek pokonał Soripesa Dormo 6:2, 6:1 i awansował do finału gry mieszanej. Czterokrotni mistrzowie Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Świątek i Hurkacz potrzebowali zaledwie pół godziny, aby przypieczętować zwycięstwo 6:0, 6:0 i uczynić z Polski pierwszy kraj, który dotarł do ćwierćfinału.

Francuzi Caroline Garcia i Edouard Roger-Vasselin pokonali Angelique Gerber i Alexandra Zvereva 7:6 (4), 2:6, 12:10 w decydującym turnieju gry podwójnej mieszanej.

„Szalony mecz, szalony koniec. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy” – powiedział Roger-Vasselin. „Dziękuję publiczności, francuskiej publiczności, że została tak późno. Nie wiem, która jest godzina, ale myślę, że jest już za późno!”

READ  Oficjalne transmisje, Belgia – Polska Mistrzostwa Europy w Rugby na żywo 2024

Francja może wygrać grupę D, jeśli w środę pokona Włochy.

Zverev pokonał Adriana Mannarino 4:6, 6:4, 6:3, zapewniając Niemcom doskonały start, a Garcia wyrównał Francję na 1:1, pokonując Kerber 1:6, 6:2, 6:2.

Casper Ruud, trzykrotny finalista Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, przywrócił Norwegi szansę na ćwierćfinał, wygrywając mecze singlowe i mieszane z Chorwacją w Sydney.

Norwegia przegrywała 2:1 po zwycięstwie 6:2, 3:6, 10:7 nad Ruudem i Ulrike Eikeri przeciwko Donnie Vekicowi i Ivanowi Todicowi. Norwegia (1:1) czeka na zakończenie wtorkowego meczu grupy F pomiędzy Chorwacją (0:1) a Holandią (1:0).

___

Andhra Tennis: https://apnews.com/hub/tennis