29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska United dotarła do Pucharu QF, Norwegia pokonała Chorwację, ale szanse na play-offy były niepewne |  Wiadomości tenisowe

Polska United dotarła do Pucharu QF, Norwegia pokonała Chorwację, ale szanse na play-offy były niepewne | Wiadomości tenisowe

Liderka Ika Świdek poprowadziła w poniedziałek Polkę do ćwierćfinału turnieju tenisowego drużyn mieszanych United Cup, wygrywając zarówno mecze pojedyncze, jak i deblowe.

Polska Ika Świadek rozmawia z partnerem Hubertem Hurkochsem podczas meczu debla mieszanego z Hiszpanką Sarą Soripes Tarmo i Alejandro Davidowiczem Foginą na turnieju tenisowym United Cup w Perth 1 stycznia (AFP)

Sviatek wyszła na boisko, aby wymusić zwycięstwo w swoim meczu pojedynczym z Hiszpanką Sarą Soripes Tormo. Alejandro Davidovich Fokina pokonał rozstawionego z numerem 9 Huberta Hurkacza 3:6, 6:3, 6:4 i zapewnił Hiszpanii prowadzenie 1:0.

Zakończ ostatni rok i przygotuj się na 2024 z HT! Kliknij tutaj

Świątek pokonał jednak Sorribesa Tormo 6:2, 6:1 i wymusił mecz w deblu mieszanym. Czterokrotni mistrzowie Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Świątek i Hurkacz potrzebowali zaledwie pół godziny, aby przypieczętować zwycięstwo 6:0, 6:0 i uczynić z Polski pierwszy kraj, który dotarł do ćwierćfinału.

W Sydney trzykrotny finalista Wielkiego Szlema w grze pojedynczej Casper Ruud odzyskał szanse Norwegii na ćwierćfinał, podobnymi zwycięstwami w grze pojedynczej i grze podwójnej mieszanej z Chorwacją.

Donna Vekic pokonała Maline Helko 7:5, 3:6, 6:3 i zapewniła Chorwacji prowadzenie 1:0. Następnie Ruud pokonał Bornę Regę 6:4, 6:1, co doprowadziło do decydującego, mieszanego spotkania, które Norwegia zwyciężyła w dogrywce.

Po porażce 6:2, 3:6, 10:7 Ruuda i Ulrike Eikerów z Vekiciem i Ivanem Todiciem opuściła Norwegię (1:1) w oczekiwaniu na wynik pozostałego meczu grupy F pomiędzy Chorwacją (0:1) a Holandią. (1:0) we wtorek.

W poniedziałkowych meczach USA grały z Wielką Brytanią w Perth, a Francja – z Niemcami w Sydney.

W środę zostaną rozegrane dwa ćwierćfinały meczów grupowych Perth. Ćwierćfinały w Sydney odbędą się w czwartek i piątek, natomiast półfinały i finały w sobotę i niedzielę w Sydney Ken Rosewall Arena. (AB) ABA ABA

READ  Ludzie protestują przeciwko reformom mediów nowego rządu – DW – 20.12.2023