22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Podsumowanie „Better Call Saul”: sezon 6, odcinek 10 — Jane in Omaha

Podsumowanie „Better Call Saul”: sezon 6, odcinek 10 — Jane in Omaha

gdzie można Najlepsze Saula na żądanie Idziesz po zeszłotygodniowym, zmieniającym grę odcinku? Wygląda na to, że wracamy do czarno-białej Omahy.

Poniedziałkowy odcinek dotyczył Gene’a Takavicha, a on w końcu przekazał nam aktualne informacje na temat tego, co dzieje się po Saul-Szkoda identyfikacja. Ostatni raz widzieliśmy gen (W piątym sezonie premiera), był ścigany przez tajemniczego mężczyznę o imieniu Jeff, ale powiedział sprzątaczowi Edowi Galbraithowi, że „sam to naprawi”. A teraz zobacz, jak to wygląda: Jane odnajduje starszą matkę Marion, Jeffa – Cześć Carol Burnett! – I zaszczyca się dla niej zmyśloną historią o swoim zaginionym psie o imieniu Nebi. (On także potajemnie przecina drut na jej skuterze, więc musi jej pomóc w domu.) Kiedy Jeff wraca z pracy do domu, znajduje Jane śmiejącą się z Marion w ich kuchni – a Jane strzela do zdziwionego Jeffa z zadowoloną miną .

Kiedy są już sami, Jeff grozi Jen: „Wszystko, co muszę zrobić, to odebrać telefon, do widzenia, Sol Goodman”. Ale Jane ma lepszy pomysł: wie, że Jeff chce tylko większego kawałka ciasta i obiecuje, że pokroi dla niego jeden kawałek. „Oto umowa: pokażę ci grę, a potem skończymy” – powiedział Jeff – i narodziło się nowe oszustwo. (Jane wraca do domu i nosi swój pierścionek na małym palcu od Saula Goodmana, aby dokończyć przemianę.) Jane zaczyna przynosić dodatkową parę Cinnabons do biura ochrony centrum handlowego, którym był główny ochroniarz Frank – cześć, Ogrody i rekomendacjeJim O’Hare! – radośnie pożera plecami do ekranów. Jane dokładnie określa, ile czasu zajmuje Frankowi dokończenie ciasta za każdym razem, a także przegląda sklep Lancaster w centrum handlowym, licząc jego kroki. Co ten człowiek zamierza zrobić?

READ  Erupcja: James Patterson zakończył pasjonujący projekt Crichtona

Dowiadujemy się, kiedy Jane ustawia replikę wymiarów sklepu na zaśnieżonym polu, ucząc Jeffa kradzieży najcenniejszych przedmiotów w ciągu trzech minut, jakie zajmuje Frankowi zjedzenie Cinnabon. Po prostu weź trzy z każdego przedmiotu, jednak Gene Jeff ostrzega: W ten sposób nie zauważą, dopóki nie zrobią ekwipunku za trzy dni, kiedy to taśmy bezpieczeństwa zostaną nagrane. Jeff nie jest pewien planu, który wydaje mu się szalony. Jane wspomina więc historię Waltera White’a: „Powiem ci, co jest szalone: ​​do mojego gabinetu przychodzi pięćdziesięcioletni nauczyciel chemii. Facet jest tak spłukany, że nie może spłacić kredytu hipotecznego. Rok później ma kupę gotówki wielkości Volkswagena”. To szaleństwo”. To wystarczy, by przekonać Jeffa do przejęcia inicjatywy.

Lepiej zadzwoń do Saula, sezon 6, odcinek 10, JeffMenadżer Lancastera, Cathy, robi poranny bieg, zauważając zadrapanie na podłodze, kiedy przerywa jej dostawa masywnego drewnianego pudła. Nie złożyła zamówienia, więc zadzwoniłem do przełożonego dostawcy – tj. Jane – aby złożyć skargę. Jane opowiada długą historię o tym, jak długo zajmie mu to, więc Cathy niechętnie zgadza się trzymać pudełko na noc. Teraz scena jest gotowa i kiedy Frank jak zwykle patrzy na Cinnabon tego wieczoru, Jane wysyła Jeffowi wiadomość, że już czas. Jeff wychodzi z pudełka i biegnie przez sklep, zabierając garnitury Armaniego i Air Jordan, tak jak ćwiczyli. Gene patrzy na ramię Franka, podczas gdy drony Franka są nieświadome futbolu w Nebrasce, i wszystko się zaplanuje… dopóki Jeff nie pobiegnie do świeżo oczyszczonego miejsca, gdzie była rzeżucha, ześlizguje się i kopie z zimna. Przepraszam.

Jane może tylko patrzeć z przerażeniem, jak Jeff leży nieruchomo na kafelkach, a Frank wykańcza Cinnabon. Zaczyna wracać do kamer, ale Jane powstrzymuje go, wybuchając płaczem, płacz, że nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Frank ma żonę, do której może pójść, ale „nie mam nikogo. Mój ojciec nie żyje. Mój brat nie żyje. Nie mam żony. Nie ma dzieci. (Wow … to uderza mocno, wiedząc, jak prawdziwe jest to dla Jimmy’ego po tym, co stało się z Chuckiem i Kim.) Frank serdecznie go pociesza, dając Jeffowi czas na powrót na nogi i wyjście z kadru, zanim Frank wróci do pracy . Uff. Następnego ranka Jeff wymknął się ze sklepu po całonocnym ukrywaniu się w łazience, a dostawca zabrał pudełko, teraz pełne luksusowych towarów.

READ  Deadpool 3 wyznacza powrót Hugh Jackmana – Deadline

W swoim garażu Jeff i jego przyjaciel śmieją się ze swoich nowo odkrytych bogactw, ale Jane się nie śmieje. Przypomina im, że czeka ich kilkadziesiąt lat więzienia, jeśli zostaną złapani, a jeśli zwrócą się przeciwko niemu, ukarze ich. „Nie musisz nam grozić. Wszyscy jesteśmy tutaj przyjaciółmi, ale Gene jest stanowczy” błaga Jeff. „Nie jestem twoim przyjacielem” Ostrzegł ich, aby nie próbowali czegoś takiego ponownie i trzymali się z dala od jego życie zaczyna się teraz i kazał Jeffowi powiedzieć słowa „Gotowe”. Marion prawie ich przyłapuje, ale udają, że pracują przy samochodzie Jeffa, Jane pomaga jej w sklepie spożywczym, Marion mówi mu, że Jeff dogonił zły tłum w Albuquerque, ale cieszy się, że Jane ma dobry wpływ. Pyta o Nebe, a Jane mówi, że przywiózł ją z powrotem: „Po tym wszystkim, szczęśliwe zakończenie”.

Jen wraca do pracy w Cinnabon, wyglądając na bardziej pewną siebie niż kiedykolwiek widzieliśmy. Robi sobie przerwę na lunch i idzie do sklepu, aby sprawdzić świecącą kolorową koszulę i krawat, które Saul Goodman pokochałby. Kładzie go przed sobą w lustrze… ale w końcu wkłada go z powrotem i znika.

Czy jesteś zadowolony z zakończenia historii Jane, jeśli to już koniec? A kiedy zobaczymy Walta i Jessego – a może nawet Kim – w ostatnich trzech odcinkach? Zostaw swoje przemyślenia w komentarzu poniżej.