22 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Po wynikach sondażu w Pakistanie wynik meczu Imran Khan vs Nawaz Sharif jest super

Po wynikach sondażu w Pakistanie wynik meczu Imran Khan vs Nawaz Sharif jest super

Zwolennicy Imrana Khana rozpoczęli ogólnokrajowy protest, zarzucając fałszowanie wyborów.

Nowe Delhi:
Pakistan, który stara się wyjść z kryzysu gospodarczego, otrzymał kolejny cios, gdy wybory zakończyły się zawieszeniem wyroku. Kraj czeka obecnie wiele dni negocjacji politycznych, podczas których partie próbują zgromadzić przywódców, aby zapewnić sobie większość.

Oto 10 aktualizacji wyników wyborów w Pakistanie:

  1. Imran Khan, uwięziony i pozbawiony prawa do startu w wyborach, trafił na pierwsze strony gazet, gdy niezależni kandydaci popierający jego pakistańską partię Tehreek-e-Insaf zdobyli 102 mandaty w wyborach powszechnych w Pakistanie.

  2. Jednak partii nadal brakuje 31 mandatów do większości wymaganej do utworzenia rządu. Wyniki ośmiu mandatów nie zostały jeszcze ogłoszone.

  3. Pakistańska Komisja Wyborcza przypisała opóźnienie problemom z Internetem, przez co lokale wyborcze miały trudności z przesyłaniem wyników.

  4. Wspierana przez wojsko i najbardziej prawdopodobna kandydatura do zwycięstwa w wyborach Pakistańska Liga Muzułmańska Nawaza Sharifa może uzyskać zaledwie 73 mandaty w 266-osobowym parlamencie. Pakistańska Partia Ludowa pod przewodnictwem Bilawala Bhutto Zardariego zdobyła 54 mandaty.

  5. Zarówno Khan, jak i były trzykrotny premier Nawaz Sharif ogłosili wczoraj zwycięstwo, zwiększając niepewność co do tego, kto utworzy następny rząd w czasie, gdy potrzebne są szybkie działania polityczne, aby stawić czoła wielu wyzwaniom.

  6. Dobre wyniki niezależnych ekspertów wskazują na utrzymującą się popularność byłego premiera Imrana Khana wśród 241 milionów obywateli kraju, z których wielu ledwo wiąże koniec z końcem w obliczu najszybszej w Azji stopy inflacji.

  7. Kilku niezależnych przedstawicieli, wspieranych przez pakistańską Tehreek-e-Insaf (PTI), zarzuciło fałszowanie wyników wyborów i wniosło skargę do Sądu Najwyższego. Z doniesień lokalnych mediów wynika, że ​​w ciągu najbliższych dni kilku kandydatów może stanąć przed sądem, utrzymując, że głosy zostały sfałszowane.

  8. Oczekuje się, że PTI rozpocznie dziś także ogólnokrajowe protesty ze względu na nieogłoszenie jeszcze ostatecznych wyników wyborów.

  9. Gohar Khan, prezes PTI, wezwał „wszystkie instytucje” w Pakistanie do poszanowania mandatu jego partii. Zapowiedział na konferencji prasowej, że jeśli do sobotniego wieczoru nie zostaną opublikowane pełne wyniki wyborów, partia zorganizuje dziś pokojowe protesty przed siedzibami rządów ogłaszających wyniki wyborów w całym kraju.

  10. Próbując zdystansować partię Imrana Khana od najwyższej władzy w kraju, Nawaz Sharif i Bilawal Bhutto prowadzą rozmowy na temat współpracy. Jednak nawet przy połączeniu sił nie uda im się uzyskać większości sześciu mandatów.

READ  Schultz podwaja się w sprawie wysłania myśliwców na Ukrainę - POLITICO