16 czerwca, 2024

Play-offy NBA: Luka Doncic i Kyrie Irving prowadzą Mavericks do zwycięstwa w ekscytującym meczu 1

Luka Doncic zdobył 33 punkty, a Kyrie Irving 30 punktów, a Dallas Mavericks objęli prowadzenie 1:0 po emocjonującym meczu w pierwszym meczu, który odbył się w środowy wieczór w pierwszym meczu finałów Konferencji Zachodniej.

Mavericks wypracowali sobie przewagę na własnym boisku wygrywając 108-105, wykorzystując swoje zwykłe ofensywne ataki w meczu, który obejmował 14 zmian prowadzenia przed hałaśliwą publicznością Target Center.

Drugi mecz zaplanowano na piątek o 20:30 ET.

Dončić miał 12 z 25 trafień na boisku, zanotując osiem asyst, sześć zbiórek i trzy przechwyty, podczas gdy Irving miał 12 z 23 trafień i cztery asysty. To była właściwie powolna gra Dončicia aż do czwartej kwarty, kiedy zdobył 15 punktów.

Wysiłkowi sprzyjał względny wolny dzień dla Anthony’ego Edwardsa, który zdobył 19 punktów, trafiając 6 z 16 celnych trafień, choć zaliczył także 11 zbiórek i osiem asyst. Największym problemem było to, że Karl-Anthony Towns zdobył 6 z 20 punktów, zdobywając 16 punktów, a kilku Timberwolves stanęło obok Jadena McDanielsa (24 punkty).

Przez większą część pierwszych trzech kwart mecz wypaczał Minnesotę, ale Dallas wrócił mocny w czwartej kwarcie, prowadząc 13-0, i objął ośmiopunktowe prowadzenie. To szybko wyparowało, gdy Timberwolves rozpoczęli serię 12-1, przerywaną trójką Townsa z głębi pola.

Jedna z ważniejszych wezwań nastąpiła po odzyskaniu prowadzenia przez Mavericks. Towns nie trafił za trzy punkty i wykonał grę, która wyglądała na decydującą o remisie. Sędziowie machnęli jednak ręką pod koszem, wzywając do ofensywnej gry na bramce. Decyzja została jednak szybko zweryfikowana i potwierdzona Powtórka wzbudziła sceptycyzm wśród niektórych fanów.

Gdy Mavericks nadal prowadzili 104-102, a na minutę przed końcem Dončić trafił do kosza i objął prowadzenie podwójnym posiadaniem piłki. Minnesota nie dostała piłki i nie miała okazji na remis do końca meczu.