9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pink Floyd: koncerty Rogera Watersa w Polsce odwołane

Pink Floyd: koncerty Rogera Watersa w Polsce odwołaneCNN

Legenda brytyjskiego rocka i Współzałożyciel Pink Floyd Kwietniowe koncerty Rogera Watersa w Polsce zostały odwołane z powodu ostrej reakcji muzyka na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Promotor imprezy, Live Nation Poland, potwierdził w sobotę odwołanie, ale nie podał przyczyny.

Anulowanie nastąpiło po publikacji Watersa (79 l.) Kontrowersyjny list otwarty na jego stronie internetowej Na początku września dla Pierwszej Damy Ukrainy Oleny Zelenskiej. Waters napisał w swoim liście, że sprzeciwia się wysyłaniu przez Zachód broni na Ukrainę na pomoc oblężony kraj W swojej wojnie przeciwko inwazji na Rosję.

Waters oskarżył również ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o podwojenie obietnic wyborczych z 2019 r. i powiedział, nie dostarczając dowodów, że „siły ultranacjonalizmu, które były uśpione, złośliwe, w cieniu, rządzą od tego czasu Ukrainą”.


Waters oskarżył tych „radykalnych nacjonalistów” o skierowanie Ukrainy na drogę wojny z Rosją poprzez przekroczenie „liczby czerwonych linii” wyznaczonych przez Kreml.

Współzałożyciel Pink Floyd wyjaśnia znaczenie ostrzeżenia na początku swojego programu

Waters zaprzeczył w niedzielę, że sam odwołał koncerty. Spektakle miały odbyć się w Krakowie w ramach jego międzynarodowego tournée.

w Oświadczenie na Facebooku W brytyjskich gazetach Guardian i polskiej Gazecie Krakowskiej Waters zaprzeczył, jakoby on lub jego management odwoływali koncerty w Polsce. Zamiast tego obwinił Lukasa Wantosha, radnego Krakowa, który 10 września napisał swój własny post na Facebooku, sprzeciwiając się ofertom Watersa.

Prawdą jest, że członek Rady Miasta Krakowa, pan Łukasz Wantuch, zagroził zwołaniem posiedzenia z prośbą do rady o ogłoszenie mnie „persona non grata” z powodu moich jawnych starań, aby zachęcić wszystkich uczestników katastrofalnej wojny na Ukrainie, a zwłaszcza rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji, napisał Waters na Facebooku: „Rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji Pracować na rzecz wynegocjowanego pokoju, zamiast eskalować sprawy w kierunku gorzkiego końca, który może być wojną nuklearną i końcem życia na tej planecie ”.

„Niezależnie od tego, że ten rozdział wydaje się nic nie wiedzieć o historii mojej pracy, przez całe życie, kosztem osobistym, w służbie praw człowieka, w artykule w lokalnej gazecie wezwał dobrych ludzi Kraków nie kupuje moich biletów na spektakle – dodał Waters.

Dodał, że gdyby Wantosh osiągnął swój „cel… byłaby to smutna strata zarówno dla mnie”, jak i dla mieszkańców Krakowa.

„Jego ścisła kontrola nad moją pracą pozbawi ich możliwości podejmowania własnych decyzji” – podsumował Waters.

Post Wantocha wyrażał sprzeciw wobec występu Watersa, nazywając muzyka „zdeklarowanym zwolennikiem Putina”, a planowane występy w Krakowie „hańbą dla naszego miasta”.

„Roger Waters, zagorzały zwolennik Putina, chce zagrać w Tooron Arena w Krakowie” – napisał Wantuch. „W środę mamy posiedzenie Rady Miasta Krakowa i będę rozmawiał z prezydentem i radnymi, żeby temu zapobiec. Takie wydarzenie byłoby hańbą dla naszego miasta. Niech śpiewa w Moskwie.”

Wantosh odpowiedział na niedzielne oświadczenie Watersa, pisząc, że nadal przebywa na Ukrainie, ale wieczorem „dostanie ofertę” dla Watersa.

Na początku tego roku ukazał się Pink Floyd Ich pierwsza nowa muzyka od 28 lat, singiel zatytułowany „Hej, hej powstań”, aby zebrać fundusze na pomoc humanitarną na Ukrainie. Waters, który opuścił zespół w 1984 roku, nie przyczynił się do powstania piosenki.

Potwierdzono, że od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie zginęło prawie 6000 cywilów, Organizacja Narodów Zjednoczonych mówi.

READ  Travis Scott wydaje miliony milionów na nowego Bugatti Veyron Chiron Super Sport