14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Phil Mickelson i inni golfiści LIV wycofali się z pozwu antymonopolowego przeciwko PGA Tour

Phil Mickelson i inni golfiści LIV wycofali się z pozwu antymonopolowego przeciwko PGA Tour

Kapitan zespołu Phil Mickelson z Hy Flyers GC jest widziany w 18. koszulce podczas drugiego dnia LIV Golf Invitational – Chicago w Rich Harvest Farms 17 września 2022 r. w Sugar Grove w stanie Illinois.

Chris Troutman | Pole golfowe | Obrazy Getty

Phil Mickelson i trzech innych golfistów LIV wycofało się z pozwu antymonopolowego przeciwko PGA Tour.

Mickelson i 10 innych graczy było powiązanych z LIV Pozwała PGA Tour w sierpniu po tym, jak Tour zawiesiła ich za udział w rywalizującym LIV Golfie liga. W pozwie twierdzono, że zakazy PGA Tour były antykonkurencyjne.

Jonathan Grilla, przedstawiciel LIV Golf, powiedział, że meritum pozwu pozostaje i że LIV będzie kontynuować sprawę.

PGA Tour odmówił komentarza.

Taylor Gotch, Hudson Swafford i Ian Poulter również oddalili swoje pozwy przeciwko PGA Tour, poinformował we wtorek Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii.

„Gdy LIV jest zaangażowane w te kwestie, prawa graczy będą chronione i nie czuję już potrzeby, abym uczestniczył w postępowaniu” – powiedział Mickelson w oświadczeniu przesłanym za pośrednictwem LIV Golf.

Pozostali trzej gracze również wyrazili przekonanie, że LIV odpowiednio prowadzi pozwy antymonopolowe.

TDepartament Sprawiedliwości bada również PGA Tour pod kątem możliwych naruszeń prawa antymonopolowego Związany z LIV Golfem.

Kiedy pozew został początkowo złożony, komisarz PGA Tour Jay Monahan zablokował decyzję o zawieszeniu graczy zrzeszonych w LIV.

„Pozwolenie na powrót do naszych wydarzeń szkodzi Tour i konkurencji, ze szkodą dla naszej organizacji, naszych graczy, naszych partnerów i naszych fanów” – napisał Monahan w notatce do członków trasy.

LIV Golf również znalazł się pod lupą. Liga jest częściowo finansowana przez Saudi Public Investment Fund, który jest kontrolowany przez saudyjskiego księcia koronnego. Michelson został skrytykowany za przynależność do królestwa i przyznał się do łamania praw człowieka przez królestwo.

READ  Źródło: Liderzy prawego obrońcy Austin Ekeler zgadza się na dwuletni kontrakt

Krytycy opisali także ligę jako próbę „prania sportowego” w celu poprawy wizerunku Arabii Saudyjskiej.

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny LIV Golf Greg Norman odwiedził Capitol Hill Według Grelli, aby „edukować członków na temat modelu biznesowego LIV i przeciwdziałać antykonkurencyjnym wysiłkom rundy”.