8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

A brief look back at Peloton's bumpy ride

Peleton pali pieniądze i pożycza pieniądze z Wall Street, aby utrzymać się na powierzchni

Niegdyś gorąca firma ogłosiła we wtorek ponure kwartalne sprawozdanie finansowe, ze sprzedażą o 15% niższą niż rok temu. Peleton stracił w zeszłym kwartale 757 milionów dolarów.

peleton (PTON) Dyrektor generalny Barry McCarthy powiedział, że bank powiedział, że na koniec kwartału miał tylko 879 milionów dolarów w gotówce, pozostawiając go ze „słabym kapitałem”. To zmusiło firmę do pożyczenia dużej ilości pieniędzy od Wall Street, aby kontynuować swoją działalność.

Gdy ludzie wracają na siłownie, Peloton walczy o utrzymanie swojego elektrycznego wzrostu od pierwszych dni pandemii. Sprzedaż rowerów i abonamenty uległy stagnacji. Firma posiada bardzo duże zapasy, a popyt spada.

Aby temu zaradzić, McCarthy obniżył ceny swoich produktów Bieżnie i rowery. To spowodowało wzrost dziennej sprzedaży o 69%, powiedział McCarthy. Planuje również po raz pierwszy w historii sprzedawać produkty Peloton zewnętrznym detalistom.

„Przejścia to ciężka praca”, powiedział McCarthy inwestorom w liście do akcjonariuszy. „To wyzwanie intelektualne, wyczerpujące emocjonalnie, wyczerpujące fizycznie, wyczerpujące. To sport w pełni kontaktowy”.

Ale powrót firmy – jeśli taki istnieje – jest wolniejszy niż chce Wall Street. Peloton dodał w zeszłym kwartale zaledwie 195 000 nowych abonentów, mniej niż połowę tego, co dodawał rok temu. Firma zapowiedziała, że ​​w tym kwartale wygeneruje prawie 700 milionów dolarów ze sprzedaży, znacznie mniej niż oczekiwali inwestorzy.

Neil Saunders, dyrektor zarządzający GlobalData, powiedział w notatce dla inwestorów, że strata w wysokości 757 milionów dolarów jest „ekstremalnie zła” i „podkreśla ogrom misji serca biznesu”.

„Rozsądne jest założenie, że koszty można by jeszcze obniżyć, ale nawet przy tych przyszłych oszczędnościach Peloton pozostanie w najlepszym razie firmą o niskim zysku i słabym zwrocie” – dodał.

Akcje Peloton spadły o 15% we wczesnym obrocie. Akcje spadły o około 90% od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu pod koniec 2020 roku.

READ  Tesla Faces zmodernizowało amerykańską sondę do autopilota w sytuacjach awaryjnych

Aby utrzymać się na powierzchni, McCarthy powiedział, że Peloton pożycza 750 milionów dolarów w pięcioletnim długu od JPMorgan i Goldman Sachs, dwóch banków, które pomogły w pierwszej ofercie publicznej.

„Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ciężką pracę w celu ukończenia tego ważnego finansowania i nie mogę się doczekać, aby poinformować o postępach, jakie osiągnęliśmy w przekształcaniu biznesu Peloton w nadchodzących kwartałach” – powiedział McCarthy.