20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

A brief look back at Peloton's bumpy ride

Peleton pali pieniądze i pożycza pieniądze z Wall Street, aby utrzymać się na powierzchni

Niegdyś gorąca firma ogłosiła we wtorek ponure kwartalne sprawozdanie finansowe, ze sprzedażą o 15% niższą niż rok temu. Peleton stracił w zeszłym kwartale 757 milionów dolarów.

peleton (PTON) Dyrektor generalny Barry McCarthy powiedział, że bank powiedział, że na koniec kwartału miał tylko 879 milionów dolarów w gotówce, pozostawiając go ze „słabym kapitałem”. To zmusiło firmę do pożyczenia dużej ilości pieniędzy od Wall Street, aby kontynuować swoją działalność.

Gdy ludzie wracają na siłownie, Peloton walczy o utrzymanie swojego elektrycznego wzrostu od pierwszych dni pandemii. Sprzedaż rowerów i abonamenty uległy stagnacji. Firma posiada bardzo duże zapasy, a popyt spada.

Aby temu zaradzić, McCarthy obniżył ceny swoich produktów Bieżnie i rowery. To spowodowało wzrost dziennej sprzedaży o 69%, powiedział McCarthy. Planuje również po raz pierwszy w historii sprzedawać produkty Peloton zewnętrznym detalistom.

„Przejścia to ciężka praca”, powiedział McCarthy inwestorom w liście do akcjonariuszy. „To wyzwanie intelektualne, wyczerpujące emocjonalnie, wyczerpujące fizycznie, wyczerpujące. To sport w pełni kontaktowy”.

Ale powrót firmy – jeśli taki istnieje – jest wolniejszy niż chce Wall Street. Peloton dodał w zeszłym kwartale zaledwie 195 000 nowych abonentów, mniej niż połowę tego, co dodawał rok temu. Firma zapowiedziała, że ​​w tym kwartale wygeneruje prawie 700 milionów dolarów ze sprzedaży, znacznie mniej niż oczekiwali inwestorzy.

Neil Saunders, dyrektor zarządzający GlobalData, powiedział w notatce dla inwestorów, że strata w wysokości 757 milionów dolarów jest „ekstremalnie zła” i „podkreśla ogrom misji serca biznesu”.

„Rozsądne jest założenie, że koszty można by jeszcze obniżyć, ale nawet przy tych przyszłych oszczędnościach Peloton pozostanie w najlepszym razie firmą o niskim zysku i słabym zwrocie” – dodał.

Akcje Peloton spadły o 15% we wczesnym obrocie. Akcje spadły o około 90% od czasu osiągnięcia rekordowego poziomu pod koniec 2020 roku.

READ  Kontrakty terminowe na akcje bez zmian, ponieważ Fed rozpoczął wrześniowe posiedzenie we wtorek

Aby utrzymać się na powierzchni, McCarthy powiedział, że Peloton pożycza 750 milionów dolarów w pięcioletnim długu od JPMorgan i Goldman Sachs, dwóch banków, które pomogły w pierwszej ofercie publicznej.

„Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym w ciężką pracę w celu ukończenia tego ważnego finansowania i nie mogę się doczekać, aby poinformować o postępach, jakie osiągnęliśmy w przekształcaniu biznesu Peloton w nadchodzących kwartałach” – powiedział McCarthy.