28 stycznia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lufthansa przeprasza po doniesieniu, że wszyscy żydowscy pasażerowie mają zakaz latania

Lufthansa przeprasza po doniesieniu, że wszyscy żydowscy pasażerowie mają zakaz latania

Lufthansa we wtorek wydała przeprosiny po tym, jak ortodoksyjni Żydzi skarżyli się, że wszyscy żydowscy pasażerowie zostali wydaleni z samolotu, ponieważ jedna grupa nie przestrzegała zasad ukrywania niemieckich linii lotniczych.

w wideo Z incydentu można usłyszeć, jak jeden z nadzorców Lufthansy mówi: „Każdy powinien zapłacić za parę” i „To Żydzi pochodzą z JFK. Żydzi, którzy zrobili bałagan, ci, którzy spowodowali kłopoty”.

We wtorkowym oświadczeniu Lufthansa stwierdziła, że ​​tylko „niestosującym się gościom” należy odmówić przyjęcia na pokład, a nie całej grupie. „Lufthansa żałuje okoliczności towarzyszących decyzji o wykluczeniu pasażerów z lotu LH 1334 4 maja. Lufthansa szczerze przeprasza” – powiedział.

„To, co się wydarzyło, nie jest zgodne z polityką lub wartościami Lufthansy. Nie tolerujemy rasizmu, antysemityzmu i jakiejkolwiek dyskryminacji”.

Jednak niektórzy urzędnicy nie przyjęli w wystarczającym stopniu przeprosin samolotu.

W odpowiedzi na oświadczenie dyrektor Yad Vashem Danny Dayan napisał na Twitterze: „Czy żałujesz” okoliczności towarzyszących decyzji? „Nie żałujesz samej decyzji? Jak zachowują się Twoi pracownicy? Jakie jest ich stanowisko i wypowiedzi? To nie przeprosiny. Oczekujemy, że poradzisz sobie lepiej. Jeszcze nie jest za późno”.

Anti-Defamation League skrytykowała oświadczenie Lufthansy i wezwała linie lotnicze do dalszego zbadania incydentu i zrekompensowania pasażerom, którym uniemożliwiono lot.

„Ten brak przeprosin nie potwierdził błędu ani nie zidentyfikował zakazanych pasażerów jako Żydów. Odnosi się również do nich jako do grupy, chociaż wielu z nich było obcymi. Liga Przeciw Zniesławieniu powiedziała w odpowiedzi na oświadczenie Lufthansy, że mają jedną wspólną mianownik – bycie wyraźnie żydowskim.

Film, po raz pierwszy zgłoszony i udostępniony przez witrynę turystyczną ze zniżkami Oferty Danna YouTubie i Instagramie, gdzie w gniewny sposób porównano do traktowania Żydów podczas Holokaustu.

Pasażerom uniemożliwiono również zakup kolejnego biletu do Budapesztu na 24 godziny.

Żydowscy podróżnicy odbywali coroczną pielgrzymkę, aby odwiedzić grób rabina Izajasza Steinera, rzekomego cudotwórczego rabina, który zmarł w 1925 r. i został pochowany w wiosce w północno-wschodnich Węgrzech. Według umów Dana na pokładzie znajdowało się około 135 do 170 Żydów, z których 80 procent było w widocznych szatach chasydzkich.

Według oświadczenia wydanego przez Lufthansę w poniedziałek po wypadku, była większa grupa pasażerów, którzy „odmówili noszenia na pokładzie maski (maski medycznej) przepisanej przez prawo”.

„Ze względów prawnych nie możemy ujawnić liczby gości biorących udział w incydencie” – powiedział Dan Dills w oświadczeniu. „Lufthansa będzie nadal przestrzegać wszystkich wymogów prawnych, w tym mandatu dotyczącego maski nałożonego przez rząd niemiecki i krajów, którym służy. Robimy to bez uprzedzeń i [for] dobre samopoczucie wszystkich naszych gości.

Rabin David Zoebel z Agudath Israel of America napisał w poniedziałek list do Carstena Spohra, dyrektora generalnego Lufthansy, wzywając do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie incydentu po usłyszeniu „niepokojących relacji”.

„Ludzie byli karani po prostu za dzielenie się swoją rasą i religią z rzekomymi przestępcami” – czytamy w liście.

Jesteś profesjonalnym czytelnikiem

Właśnie dlatego założyliśmy The Times of Israel dziesięć lat temu – aby zapewnić wymagającym czytelnikom takim jak Ty, niezbędne do przeczytania relacje o Izraelu i świecie żydowskim.

Jak dotąd mamy prośbę. W przeciwieństwie do innych serwisów informacyjnych, nie wprowadziliśmy paywalla. Ale ponieważ dziennikarstwo, które prowadzimy, jest kosztowne, zapraszamy czytelników, dla których The Times of Israel stał się ważny, aby pomogli nam wesprzeć naszą pracę, dołączając Społeczeństwo Czasów Izraela.

Już za 6 USD miesięcznie możesz wesprzeć nasze wysokiej jakości dziennikarstwo, jednocześnie ciesząc się The Times of Israel Darmowe reklamya także dostęp EKSKLUZYWNA TREŚĆ Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dziękuję Ci,
David Horowitz, założyciel i redaktor The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to widzieć

READ  Telsa mogła wejść na pole wydobycia, bezpośrednio oczyszczając lit