16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Papież Franciszek przebywa w szpitalu po drugiej w ciągu dwóch lat operacji brzucha

Papież Franciszek przebywa w szpitalu po drugiej w ciągu dwóch lat operacji brzucha

RZYM (Reuters) – Papież Franciszek został w środę zabrany do szpitala w Rzymie na kolejną operację brzucha w znieczuleniu ogólnym, tym razem w celu naprawy przepukliny prawdopodobnie spowodowanej blizną po operacji z 2021 roku.

Francis, lat 86, nie wykazywał żadnych oznak, że miał zostać przyjęty do szpitala na planowaną operację podczas publicznej audiencji na Placu Świętego Piotra, gdzie był w dobrym nastroju, zatrzymując się, by pocałować dzieci i porozmawiać z nowożeńcami.

Wkrótce potem wyjechał z Watykanu prostym białym fiatem 500 L i udał się do katolickiego szpitala Gemelli, który znajduje się na dziesiątym piętrze i jest zarezerwowany dla papieży.

Operacja, zaplanowana na środę po południu, będzie trzecim pobytem Franciszka w szpitalu, odkąd Argentyńczyk został wybrany przez kardynałów na pierwszego papieża Ameryki Łacińskiej w 2013 roku i jest ostatnim z serii problemów zdrowotnych w ostatnich latach.

W oświadczeniu, niezwykle szczegółowym jak na standardy watykańskie, stwierdzono, że oczekuje się, że pozostanie „przez kilka dni”, aby umożliwić „normalny postęp po operacji i pełne przywrócenie funkcji”.

Powiedziała, że ​​operacja była potrzebna, aby naprawić przepuklinę brzuszną, przepuklinę, która czasami tworzy się nad blizną, zwykle spowodowaną wcześniejszą operacją. Występuje częściej u osób starszych i może być również spowodowany otyłością lub słabymi mięśniami brzucha.

Zespół medyczny papieża zdecydował w ostatnich dniach, że konieczna jest operacja, ponieważ schorzenie powoduje bolesną niedrożność jelit. Wiadomo, że Francis obawia się negatywnych skutków znieczulenia ogólnego, które są również częstsze u osób starszych.

W oświadczeniu podano, że papież przejdzie operację jamy brzusznej, a do odbudowy ściany jamy brzusznej zostanie użyta proteza.

W lipcu 2021 r. usunięto mu część okrężnicy podczas operacji mającej na celu leczenie bolesnego stanu jelit zwanego zapaleniem uchyłków. Powiedział na początku tego roku, że stan powrócił i wpłynął na jego wagę.

READ  4 wyjątkowo zachowane miecze rzymskie odkryte w jaskini nad Morzem Martwym w Izraelu

Franciszek spędził we wtorek około 40 minut w tym samym rumuńskim szpitalu na coś, co Watykan określił jako „badanie lekarskie”, nie ujawniając wtedy, że w rzeczywistości była to wizyta przedoperacyjna.

Francis był leczony przez pięć dni w tym samym szpitalu pod koniec marca z powodu infekcji płuc, aw zeszłym miesiącu opuścił msze przez jeden dzień z powodu gorączki.

Papież często porusza się na wózku inwalidzkim lub lasce z powodu uporczywego bólu kolana. W zeszłym roku nie chciał mieć operacji kolana, ponieważ znieczulenie ogólne do operacji jelita grubego miało złe skutki uboczne.

Pomimo problemów zdrowotnych Francis ma napięty harmonogram. W sobotę Watykan ogłosił plany wizyty w Mongolii od 31 sierpnia do 4 września, jednego z najbardziej odległych miejsc, do których podróżował.

Wcześniej od 2 do 6 sierpnia odwiedzi Portugalię, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie i odwiedzić Sanktuarium Fatimskie. We wtorek Watykan opublikował oficjalny rozkład lotów, sugerując jego potwierdzenie.

Dodatkowe raporty autorstwa Keitha Ware’a, Federico Macchione i Crispian Palmer; Edytowanie przez Williama McClaina

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.