29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pac-12 nie ogłosi w tym tygodniu nowej umowy medialnej, ponieważ angażuje się więcej oferentów: Źródło

Pac-12 nie ogłosi w tym tygodniu nowej umowy medialnej, ponieważ angażuje się więcej oferentów: Źródło

Długo oczekiwana umowa dotycząca praw medialnych Pac-12 nie zostanie ogłoszona podczas piątkowego Dnia Mediów Piłkarskich, podało źródło konferencji. sportowiecWynika to częściowo z ostatnich wydarzeń w negocjacjach.

„Widzieliśmy ludzi, którzy przychodzili do stołu, których nie było przy stole sześć miesięcy temu” – powiedziała osoba. „Cierpliwość wykazana przez szefów i konsultantów się opłaca, ponieważ czekanie zaowocuje lepszymi umowami niż liga miałaby trzy, sześć lub dziewięć miesięcy temu”.

Osoba ta powiedziała, że ​​nie ma ustalonego harmonogramu ogłoszenia poza „najbliższą przyszłością”.

Minął już prawie rok, odkąd komisarz George Klyavkov ogłosił podczas Dnia Mediów Piłkarskich Pac-12 2022, że liga rozpoczęła dyskusje na temat nowej umowy dotyczącej praw medialnych, która rozpocznie się w sezonie piłkarskim 2024, kiedy wygasają istniejące umowy ligi z ESPN. Ważność sieci Fox i Pac-12. Powiedział wówczas, że proces „prawdopodobnie potrwa miesiące”.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy kilku szefów lig i reklam wydało publiczne oświadczenia wskazujące na zbliżający się harmonogram nowej umowy, z których żaden nie doszedł do skutku. Im dłużej przeciągały się rozmowy, tym większe były spekulacje, że szkoły takie jak Kolorado i Arizona, znane jako cele ekspansji Wielkiej 12, mogą odejść.

Ale prezydent Arizony Robert Robbins i kanclerz Kolorado Phil DiStefano oświadczyli, że ich szkoła nie podejmie żadnych decyzji, dopóki nie poznają szczegółów kolejnej umowy Pac-12. Mówi się, że nowe umowy Big 12 z ESPN i Fox, począwszy od 2025 roku, są warte około 31,7 miliona dolarów na szkołę rocznie.

„Nawet nie pomyślelibyśmy o pójściu gdziekolwiek, żadne z nas, dopóki nie zobaczymy, jaki rodzaj programu otrzymamy, a praca wciąż jest w toku” – powiedział. DiStefano powiedział USA Today pod koniec kwietnia.

The Big 12 bada ekspansję, odkąd komisarz Brett Yormark został zatrudniony zeszłego lata, z myślą o dodaniu Kolorado i być może większej liczby członków Pac-12. sportowiec Wspomniałem wcześniej, że żadna szkoła Pac-12 nie była bardziej otwarta na uwertury Big 12 niż Colorado.

READ  Timberwolves rozmawia z Timem Connelly z Nuggets na temat roli prezydenta

Yormark powiedział w zeszłym tygodniu w dniach Big 12 Media, że ​​jego konferencja ma plan ekspansji, który ma nadzieję wdrożyć „raczej wcześniej niż później”, jeśli nadarzy się okazja. UConn jest również na radarze Yormark, ale będzie musiał zbudować konsensus wśród Big 12 AD i Chiefs na temat Husky jako cennego dodatku do ligi, jeśli pójdzie w tym kierunku. Yormark powiedział również, że jest „absolutnie w porządku” z pozostaniem w 12, co może się skończyć na razie, jeśli Kolorado będzie trzymać się Pac-12.

Kliavkoff, który nie komentował publicznie negocjacji od grudnia ubiegłego roku, ma odpowiadać na pytania mediów w piątek w Las Vegas, gdzie temat grozi przyćmieniem występów gwiazd, takich jak zwycięzca Heisman Trophy Caleb Williams z USC i rozgrywający z Waszyngtonu Michael Jackson . Bennix Jr. i rozgrywający z Oregonu Bo Nix.

lektura obowiązkowa

(Zdjęcie: Jeff Speer/Icon Sportswire za pośrednictwem Getty Images)