28 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ostatnie zaćmienie słońca w kwietniu będzie widoczne w Stanach Zjednoczonych do 2044 roku

Ostatnie zaćmienie słońca w kwietniu będzie widoczne w Stanach Zjednoczonych do 2044 roku

Następne całkowite zaćmienie słońca w Stanach Zjednoczonych, pierwsze od siedmiu lat, nastąpi wiosną tego roku.

Jeśli przegapiłeś ostatnie całkowite zaćmienie słońca w Ameryce Północnej 21 sierpnia 2017 r. lub obrączkowe zaćmienie słońca, które miało miejsce 14 października 2023 r., pamiętaj o zaznaczeniu w swoim kalendarzu kolejnego całkowitego zaćmienia słońca.

Co to jest całkowite zaćmienie słońca?

Według amerykańskiego portalu „space” podczas całkowitego zaćmienia Księżyc przechodzi między Słońcem a Ziemią i całkowicie zasłania twarz Słońca. NASA.

Bez względu na porę dnia niebo będzie ciemniejsze, jakby był świt lub zmierzch. Jeśli pogoda na to pozwoli, ludzie na ścieżce całości zobaczą koronę słoneczną, zewnętrzną atmosferę, która zwykle jest zasłonięta przez jasną twarz słońca.

Kiedy następuje całkowite zaćmienie słońca?

Następne całkowite zaćmienie Słońca nastąpi w poniedziałek, 8 kwietnia.

Według amerykańskiej strony internetowej „space” całkowite zaćmienie będzie trwać cztery minuty i 27 sekund, czyli prawie dwukrotnie dłużej niż całkowite zaćmienie słońca obserwowane w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku. Wielkie amerykańskie zaćmienie.

Chociaż kolejne całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne gdzie indziej 12 sierpnia 2026 r., jeśli przegapisz je 8 kwietnia, następne całkowite zaćmienie słońca widoczne ze Stanów Zjednoczonych nastąpi dopiero 23 sierpnia 2044 r.

O której godzinie nastąpi całkowite zaćmienie słońca?

Według strony internetowej Verge droga totalności – kiedy Księżyc całkowicie zasłania słońce, tworząc całkowite zaćmienie – rozciąga się od Meksyku (Sinaloa do Coahuila), przez Stany Zjednoczone (od Teksasu do Maine), aż po Kanadę (od Ontario do Nowej Fundlandii).o TimeandDate.coM.

Według NASA następujące amerykańskie miasta znajdują się na drodze całkowitego zaćmienia:

 • Dallas, Teksas.
 • Idabel w Oklahomie.
 • (Mała Skała, Arkansas).
 • (Topolowy Bluff, Missouri).
 • Paducah, Kentucky.
 • Evansville w stanie Indiana.
 • Cleveland w stanie Ohio.
 • Erie w Pensylwanii.
 • Buffalo, Nowy Jork.
 • Burlington w stanie Vermont.
 • (Lancaster, New Hampshire).
 • Caribou, Maine.
READ  Wystrzelenie astronauty na Międzynarodową Stację Kosmiczną przez SpaceX i NASA zostało odwołane w ostatniej chwili

Na obszarach w pobliżu tych miast nastąpi częściowe zaćmienie przed i po oczekiwanym czasie całkowitego zaćmienia. Częściowe zaćmienie będzie widoczne w prawie całych Stanach Zjednoczonych i niewielkiej części Europy Zachodniej.

W Delaware:

 • Częściowe zaćmienie będzie po raz pierwszy widoczne o godzinie 11:42
 • Całkowite zaćmienie będzie po raz pierwszy widoczne o 12:38
 • Maksymalne zaćmienie będzie widoczne o 14:17
 • Całkowite zaćmienie będzie ostatni raz widoczne o 15:55
 • Częściowe zaćmienie pojawi się po raz ostatni o 16:52

Całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne o 16:41 i tylko 0,55% populacji, czyli 43 800 000 ludzi, będzie mogło zobaczyć na całym świecie w obszarach, w których można zobaczyć zaćmienie. Według TimeandDate.com jeśli chodzi o jakąkolwiek część zaćmienia, nie tylko całość, bo 8,19% populacji, czyli 652 miliony ludzi, będzie mogło to obejrzeć.

Etapy całkowitego zaćmienia słońca

Wiele osób, myśląc o całkowitym zaćmieniu słońca, skupia się na momencie całkowitym, ale w rzeczywistości obserwatorzy mogą obserwować kilka odrębnych faz zdarzenia.

Poniżej znajdują się fazy całkowitego zaćmienia słońca, według NASA:

podczas Częściowe zaćmienieKsiężyc przechodzi pomiędzy Słońcem a Ziemią i początkowo nie zakrywa go całkowicie, przez co Słońce ma kształt półksiężyca. Kiedy Księżyc po raz pierwszy dotyka Słońca, nazywa się to również „pierwszym kontaktem”.

Gangi cieni Są to długie, ciemne, szybko poruszające się pasma oddzielone białymi obszarami, które można zobaczyć na ziemi lub na ścianach budynków bezpośrednio przed lub po ukończeniu studiów.

Koraliki Billy'ego Są to liczne punkty świetlne, które świecą wokół krawędzi Księżyca w miarę jego ruchu przez Słońce. Są one spowodowane promieniami świetlnymi słońca przepływającymi przez doliny wzdłuż horyzontu księżyca. Koraliki Billy'ego pojawiają się tylko przez krótki czas i mogą nie być zauważalne dla wszystkich obserwujących całkowite zaćmienie słońca.

the diamentowy pierścionek Efekt występuje na początku i na końcu całkowitego zaćmienia podczas całkowitego zaćmienia słońca. Gdy koraliki Baileya zaczynają znikać, a ostatnie promienie słońca przechodzą przez doliny na czubku księżyca, słaba aureola wokół słońca staje się widoczna wzdłuż krawędzi cienia księżyca i wygląda jak pierścień z błyszczącymi diamentami.

READ  Tajemnicza meduza to tak naprawdę 1020 robaków, które chcą się wypróżnić

uczelnia Dzieje się tak, gdy pierścionek z brylantem zniknie i nie ma bezpośredniego światła słonecznego, co jest również znane jako „drugi kontakt”. W tym momencie obserwatorzy zaćmień mogą być w stanie dostrzec chromosferę – obszar atmosfery słonecznej widoczny jako różowy okrąg wokół Księżyca – oraz koronę, która pojawia się jako strumienie białego światła.

W miarę jak księżyc przesuwa się po słońcu, Będziesz wyglądać promiennie Naprzeciwko miejsca, w którym początkowo pojawił się pierścionek z brylantem. To dolna atmosfera Słońca, która zaczyna wyłaniać się zza Księżyca. Powinieneś założyć okulary zaćmieniowe, zanim na krawędziach Księżyca pojawi się pierwszy błysk światła słonecznego, co nazywa się „trzecim kontaktem”.

Gdy rozpoczynają się ostatnie etapy zaćmienia, Proces początkowy, którego właśnie byłeś świadkiem, zostanie odwrócony. Pierścionek z brylantem pojawi się jako pierwszy, po nim pojawią się koraliki Billy'ego i opaski cienia, zanim całe słońce znów stanie się widoczne. „Czwarty kontakt” to moment, w którym cień Księżyca nie zakrywa już żadnego Słońca i sygnalizuje koniec zaćmienia.

Isemi: Przygotuj pojazd uprzywilejowany na zimę: Co warto trzymać w samochodzie, sprawdź przed wyjazdem tej zimy

Bezpieczeństwo oglądania zaćmienia słońca

Według NASA Księżyc nie zasłania całkowicie słońca podczas obrączkowego zaćmienia Słońca, dlatego ważne jest, aby zachować odpowiednie środki ostrożności podczas oglądania tego wydarzenia.

Nie patrzeć bezpośrednio w słońce bez okularów ochronnych przeznaczonych specjalnie do ekspozycji na słońce. Bez ochrony światło słoneczne może spalić siatkówkę, prowadząc do trwałego uszkodzenia lub ślepoty.

Okulary Eclipse można kupić u różnych sprzedawców detalicznych w sklepach stacjonarnych lub w Internecie. Zaćmienie można także oglądać pośrednio za pomocą Projektor otworkowy.

Podczas zaćmienia słońce będzie bardzo jasne, więc jeśli planujesz oglądać i będziesz wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez wiele godzin, noś odzież ochronną, kapelusz i używaj kremów przeciwsłonecznych, aby się chronić. Zapobiegaj uszkodzeniom skóry.

READ  Japońska sonda księżycowa SLIM wylądowała do góry nogami na powierzchni Księżyca

Kiedy zaćmienie jest całkowite, jest to jedyny moment, w którym można na chwilę zdjąć okulary zaćmieniowe i spojrzeć oczami bezpośrednio w słońce.

Zabawne fakty na temat zaćmienia słońca

Jeśli Twoje zainteresowanie zaćmieniami słońca jest większe, oto kilka informacji, które mogą Ci się przydać podczas imprezy związanej z oglądaniem zaćmień.

 • Według TimeandDate.com zaćmienie słońca zawsze ma miejsce około dwa tygodnie przed lub po zaćmieniu Księżyca, zwykle z dwoma zaćmieniami z rzędu, ale czasami z trzema w tym samym sezonie zaćmień.
 • Całkowite zaćmienie słońca w kwietniu będzie drugim zaćmieniem w sezonie. Pierwszym zaćmieniem sezonu jest półcieniowe zaćmienie Księżyca, które odbędzie się 25 marca 2024 r.
 • Półcieniowe zaćmienie Księżyca ma miejsce, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc znajdują się w doskonałej linii, a Ziemia blokuje bezpośrednie dotarcie światła słonecznego do powierzchni Księżyca. Podczas zaćmienia Ziemia zakrywa całość lub część Księżyca zewnętrzną częścią swojego cienia.
 • Według Wielkiego Amerykańskiego Zaćmienia wewnętrzny czarny okrąg Księżyca to umbra, czyli miejsce, w którym kładzie się cień – całkowite zaćmienie Słońca. Zewnętrzny okrąg cienia to półcień i pokazuje zasięg częściowego zaćmienia.
 • Według NASA, kiedy nadchodzi całkowite zaćmienie słońca, nocne zwierzęta przez pomyłkę budzą się, myśląc, że już zapadł zmrok, a dzienne, które myślą, że nadszedł czas na drzemkę.

Masz wskazówkę lub pomysł na historię? Skontaktuj się z Krys'tal Griffin pod adresem [email protected].

Podatki 2023: Sezon podatkowy 2024: termin składania zeznań podatkowych w 2023 r., termin składania zeznań podatkowych, okres zwrotu i więcej informacji

Rozwój w Delaware 2024: Co warto wiedzieć o projektach magazynowo-przemysłowych w Delaware zaplanowanych na 2024 rok

Ciesz się Newark: Skorzystaj z 11 zajęć w spokojniejszym mieście Newark, podczas gdy studenci UD są w domu