19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Osłabienie na giełdzie wyciąga dywan spod wyprzedaży luksusowych domów

Osłabienie na giełdzie wyciąga dywan spod wyprzedaży luksusowych domów

Wyprzedaż czerwcowa rozwiązała ten problem.

za pomocą Wilk Richter dla Wilcza ulica.

Ceny nieruchomości na luksusowym Manhattanie spadają w porównaniu z giełdą w czerwcu: w tygodniu kończącym się 19 czerwca podpisano tylko 12 umów sprzedaży mieszkań, spółdzielni i kamienic z cenami wywoławczymi 4 mln USD i wyższymi, najgorszy tydzień od grudnia 28 (grudzień) 2020 r. (z dziesięcioma dekadami), zgodnie z tygodniowym raportem opublikowanym dzisiaj przez Olshan Realty.

Liczba umów wynosiła około jednej trzeciej zmodyfikowany Liczba kontraktów podpisanych w ciągu ostatnich 52 tygodni, o 70% mniej niż w tym samym tygodniu czerwca ubiegłego roku (41 krótkich transakcji).

„Ten słaby wynik zbiegł się w czasie ze spadkiem S&P 500 o 5,8%, najgorszym tygodniem od marca 2020 r. S&P 500 spadł o 11 z ostatnich 12 tygodni” – czytamy w raporcie Olshan.

Pojawiły się inne doniesienia o tym zjawisku – choć nie tak realne i brutalne: tym, co wyciąga dywanik spod luksusowych nieruchomości, niekoniecznie jest wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych – chociaż może to również odegrać pewną rolę poprzez masowy wzrost Luksusowe nieruchomości przetrwają, ale spadki cen akcji powodują, że wszelkiego rodzaju z góry narzucone równania i poczucie bogactwa stają się niepewne.

że Analityka Redfin, opublikowany wcześniej w czerwcu, wykazał, że sprzedaż luksusowych domów – wycenionych na górnych 5% lokalnego rynku – w ciągu trzech miesięcy do kwietnia w całych Stanach Zjednoczonych spadła o około 18% rok do roku – jest to mniejszy spadek. więcej niż to, co dzieje się teraz na Manhattanie. Ale raport Redfin dotyczył tylko danych do kwietnia, a od tego czasu akcje spadły dość dramatycznie.

„Tylko dwa przypadki w ostatniej dekadzie odnotowały ostrzejsze spadki: trzy miesiące kończące się 30 czerwca 2020 r. (-23,6%) i trzy miesiące kończące się 31 maja 2020 r. (-21,6%)” – czytamy w raporcie Redfin.

READ  Z wykresów wynika, że ​​jest „za wcześnie” na odbudowę rynku

Raport Redfin oskarżył „ochłodzenie” rynku luksusowych mieszkań na „wysokie stopy procentowe, letnią giełdę, inflację i niepewność gospodarczą”.

Wyrażenie „letnia giełda”, opisujące stan, w jakim giełda jest od stycznia, powinno dać Redfinowi nagrodę roku.

Jednak sprzedaż towarów luksusowych w okresie trzech miesięcy poprzedzających kwiecień, o której mowa w raporcie Redfin, pozostała nienaruszona po niedawnej dużej wyprzedaży akcji, w tym brutalnym spadku w zeszłym tygodniu.

„Spowolnienie rok do roku jest również odzwierciedleniem powrotu na Ziemię luksusowego rynku domowego po wzroście sprzedaży o prawie 80% rok temu”, powiedział Redfin.

. sprzedaż nieluksusowe domy Raport Redfin wykazał, że spadła ona tylko o 5,4% w tym samym trzymiesięcznym okresie do kwietnia.

Ale to było przed niedawnym wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych do 6%. W ciągu trzech miesięcy do kwietnia, o których mowa w raporcie Redfin, przeciętny 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu wzrósł z około 3,7% do nieco ponad 5%. Ale w czerwcu Oprocentowanie 30-letnich kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu przekroczyło 6%dodając kolejną warstwę komplikacji dla potencjalnych nabywców domów.

Ale w przeciwieństwie do raportu Redfin, dzisiejsze dane Olshan – 70-procentowy roczny spadek liczby kontraktów na sprzedaż domów o wartości 4 milionów dolarów i więcej na Manhattanie – wpłynęły przynajmniej na część giełdy o 11%. Czerwiec do tej pory.

Wyprzedaż giełdowa, jeśli będzie trwała, może być niepokojąca dla osób, które mają dużą stawkę na giełdzie, zwłaszcza jeśli dynamika sugeruje przecenę aktywów w wyniku długotrwałego i Ciężki cykl zacieśniania polityki przez Rezerwę Federalną, która ostatnio walczy z szalejącą inflacją.

Lubisz czytać WOLF STREET i chcesz ją wesprzeć? Używaj programów do blokowania reklam — całkowicie rozumiem dlaczego — ale czy chciałbyś wesprzeć witrynę? Możesz przekazać darowiznę. Bardzo to doceniam. Kliknij na kufel piwa i mrożonej herbaty, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

READ  Akcje rosną, a dolar spada przed danymi o inflacji

Czy chcesz otrzymać powiadomienie e-mailem, gdy WOLF STREET opublikuje nowy artykuł? Rejestracja tutaj.