12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kellogg jest podzielony na trzy niezależne firmy

Kellogg jest podzielony na trzy niezależne firmy

Kellogg We wtorek ogłosił, że planuje podzielić się na trzy niezależne spółki publiczne.

Akcje firmy wzrosły o 8% w obrotach przedrynkowych w wiadomościach.

Firma oddzieli się od północnoamerykańskiego oddziału handlu zbożem i oddziału roślinnego, który w zeszłym roku odpowiadał za około 20% jej przychodów. Pozostała działalność obejmuje międzynarodowe przekąski, makarony i płatki zbożowe oraz północnoamerykańskie marki mrożonych śniadań, które łącznie reprezentowały około 80% ich sprzedaży w 2021 r.

„Wszystkie te firmy mają ogromny potencjał sam w sobie, a zwiększona koncentracja umożliwi im lepsze ukierunkowanie zasobów na ich odrębne priorytety strategiczne” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Steve Cahillan.

Firma zapowiedziała, że ​​zbada również inne strategiczne alternatywy, w tym potencjalną sprzedaż swojej działalności opartej na roślinach, poza planowaną ofertą podrzędną.

Kellogg powiedział, że spodziewa się ukończyć zwolnione z podatku spółki zależne do końca 2023 r. Nazwy nowych firm nie zostały jeszcze ustalone, a proponowane zespoły zarządzające dla dwóch spółek spin-off zostaną ogłoszone w późniejszym czasie. Cahillan pozostanie dyrektorem generalnym firmy skupiającej się na globalnych przekąskach.

Siedziby trzech firm pozostaną niezmienione. Zarówno North American Grain Company, jak i zakład spożywczy oparty na roślinach będą miały swoją siedzibę w Battle Creek w stanie Michigan. Globalna firma przekąskowa utrzyma swoją siedzibę w Chicago, a kolejny kampus w Battle Creek.

Cheez-It, Pop-Tarts i RXBAR należą do marek, które znalazły się na liście globalnego producenta przekąsek, który w zeszłym roku wygenerował 11,4 miliarda dolarów sprzedaży. Około 10% tej sprzedaży pochodzi z rozwijającego się biznesu makaronów w Afryce, a kolejne 10% pochodzi z ciastek Eggo i reszty mrożonego biznesu śniadaniowego. Prawie połowa przychodów firmy przypadnie na Amerykę Północną.

Zakładowy oddział Kellogg odnotował w zeszłym roku sprzedaż na poziomie 340 milionów dolarów. Planowana spółka zależna wykorzysta swoją markę Morningstar Farms jako swoją kotwicę.

READ  Dow Jones zamknął swój najgorszy dzień od trzech miesięcy, tracąc ponad 700 punktów w związku z rosnącymi obawami przed recesją.

Przeczytaj pełną informację prasową tutaj.

To pilna wiadomość. . Sprawdź ponownie, aby uzyskać aktualizacje