24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Optymistyczny wyciek specyfikacji Nintendo Switch 2 zapowiada ogromne zmiany w procesorze i karcie graficznej, które sprawią, że Tegra T239 stanie się przestarzała.

Optymistyczny wyciek specyfikacji Nintendo Switch 2 zapowiada ogromne zmiany w procesorze i karcie graficznej, które sprawią, że Tegra T239 stanie się przestarzała.

Firma RedGamingTech wskoczyła na pokład wycieku Nintendo Switch 2, który ostatnio nabiera tempa. Omawiając już zgłoszone szczegóły dotyczące długo oczekiwanego kontrolera hybrydowego, takie jak obsługa DLSS, YouTuber podał także nowe informacje, które prawdopodobnie otrzymał za pośrednictwem kombinacji „powiedziano mi” i „jednego z moich innych źródeł”. Potrzebna jest więc tutaj szczypta soli, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak duży był wyciek specyfikacji Switcha 2 pod względem tego, z czego może składać się procesor i karta graficzna, ale w obronie gospodarza Paula Ecclestona nazwał potencjalne specyfikacje „małymi zaufania”. Wspomina także, że niektórzy deweloperzy mają z Nintendo umowę o zachowaniu poufności, co wskazuje, że w kolejnej przestrzeni Switcha naprawdę zaczyna się dziać.

Eccleston ma podstawy wierzyć, że w procesie tworzenia Switcha 2 mogło nastąpić kilka zmian sprzętowych, można więc śmiało stwierdzić, że w pewnym momencie w miksie mógł brać udział procesor Tegra T239 „Drake”. Chociaż ten układ nadal stanowiłby znaczące ulepszenie w stosunku do Tegra X1 SoC (systemu na chipie) dostępnego w OG Switch, jego specyfikacja prawdopodobnie staje się przestarzała — jego własna rodzina chipów, Tegra Orin, została wypuszczona w 2018 roku. Data premiery Nintendo Switch 2 przypada na drugą połowę 2024 roku, co pozostawi sześcioletnią lukę między konsolą a jej architekturą SoC. Switch OG został wydany w 2017 roku, a Nvidia ujawniła procesor X1 w 2015 roku – akceptowalna różnica dwóch lat (około 22 miesięcy).

the wideo Twierdzi, że Nvidia mogła zasugerować zaktualizowaną konfigurację SoC na Nintendo, co, jeśli okaże się prawdą, sprawi, że pogłoski o dorównaniu wydajności w grach na Switchu 2 na PS5 i Xbox Series S będą jeszcze bardziej wiarygodne. Komponent procesora Switch 2 może polegać na MediaTek z 2x Cortex-A4, 2x Cortex-A720 i 4x Cortex-A520, tworząc szybki i niezwykle wydajny układ, który pozostawi każdy SKU T239 w tyle.

READ  To Twoja ostatnia szansa na zaoszczędzenie do 1000 USD na zamówieniach w przedsprzedaży Galaxy Z Fold 4 i Z Flip 4

Uważa się, że chip Drake’a ma rdzenie ARM Cortex-A78AE, ale ARM Roszczenia Nowsze rdzenie Cortex-A720 mogą zapewnić o 10% większą wydajność niż Cortex-A78 – i to nawet nie uwzględnia mocy rdzenia Cortex-A4 napędzającego deklarowaną część procesora. Jeśli chodzi o Cortex-A4, wykorzystuje on znacznie wydajniejszą architekturę niż A78 (ARMv9.2 vs ARMv8.2), a maksymalna liczba instrukcji w locie wzrasta ze 160 dla starszego modelu do 2×384 dla nowszej serii. Ten potencjalny komponent procesora stanowi znaczące ulepszenie w stosunku do wcześniej plotkowanego następcy Nintendo Switch.

Jeśli to nie wystarczy, oczekuje się, że komponent graficzny Nintendo Switch 2 będzie miał od 12 do 16 rdzeni wieloprocesorowych (SM), ale z mikroarchitekturą Ada Lovelace. Tak więc, chociaż chip taki jak Nvidia Jetson AGX Orin 32 GB ma podobną liczbę SM (14), musi być oparty na starszej architekturze Ampere. Po raz kolejny T239 Drake wygląda tutaj na przestarzały dzięki znajomości Ampere, ponieważ tajemniczy procesor Switch 2 konsoli zapewni większą moc, większą wydajność, generowanie klatek DLSS 3 i rdzeń Tensor czwartej generacji, jeśli będzie oparty na Ada Lovelace mikroarchitektura.

Na koniec mówi się o 12 do 16 GB pamięci RAM w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej dla Nintendo Switch 2 i Tegry X1. To niesamowita mieszanka zaprezentowana tutaj przez RedGamingTech, którą można postrzegać albo jako lekkomyślny optymizm, albo poziom sceptycyzmu, który obniża oczekiwania, ale podtrzymuje nadzieje.

Kup Nintendo Switch na Amazon