Minęło prawie 18 miesięcy, odkąd Apple po raz ostatni zaktualizował swoją ofertę iPadów, a klienci z niecierpliwością czekają na ogłoszenie nowych modeli. Od miesięcy krążyły pogłoski o nowych modelach iPada Pro i iPada Air, jednak szacowany termin ich premiery był wielokrotnie przesuwany z marca na kwiecień i maj.


Na obronę tych plotek wydaje się, że Apple zaobserwował opóźnienia w produkcji nowych iPadów. Cyfrowe czasy w tym tygodniu Powołując się na źródła od tajwańskich dostawców, którzy twierdzą, że masowa produkcja obiektywów do nadchodzącego iPada była „wielokrotnie odkładana”, w raporcie niejasno stwierdza się, że produkcja prawdopodobnie zostanie „uruchomiona” w maju.

BloombergaW zeszłym tygodniu Mark Gurman poinformował, że Apple planuje obecnie wypuszczenie nowych modeli iPada Pro i iPada Air na „początek maja” i dodał, że produkcja tych urządzeń w Azji już wzrosła. Powiedział, że Apple wciąż finalizuje prace nad oprogramowaniem iPadOS dla nowych iPadów i dodał, że do opóźnienia premiery przyczyniły się również zaawansowane techniki produkcji wyświetlaczy OLED.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje następujące produkty:

  • Dwa nowe modele iPada Pro z chipem M3, wyświetlaczami OLED, cieńszymi ramkami, cieńszymi ramkami, opcją matowego wyświetlacza, poziomym przednim aparatem, innymi zmianami konstrukcyjnymi i prawdopodobnie bezprzewodowym ładowaniem MagSafe.
  • Dwa nowe modele iPada Air z chipem M2 i przednim aparatem skierowanym poziomo, w tym pierwszy iPad Air o przekątnej 12,9 cala.
  • Nowa klawiatura Magic Keyboard do iPada Pro z aluminiową obudową, większym gładzikiem i innymi zmianami konstrukcyjnymi.
  • Nowy Apple Pencil, który może mieć nowy gest „stuknięcia” umożliwiający wykonanie niektórych czynności i ostatecznie obsługiwać VisionOS.

Apple ostatni raz aktualizował iPada Pro i iPada Air odpowiednio w październiku 2022 r. i marcu 2022 r., więc nowe wersje urządzeń są bardzo wyczekiwane.

Popularne historie

Oczekuje się, że iPhone 16 Pro zadebiutuje jeszcze w tym roku i będzie wyposażony w 12 nowych funkcji

Choć do premiery iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max jeszcze kilka miesięcy, na temat tych urządzeń krąży już kilkanaście plotek. Poniżej podsumowaliśmy dotychczasowe nowe funkcje i oczekiwane zmiany sprzętowe. Oto niektóre z kluczowych zmian, które według plotek mają pojawić się w modelach iPhone'a 16 Pro od kwietnia 2024 r.: Większe wyświetlacze: iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max będą wyposażone w większy wyświetlacz…

READ  Jak włączyć nowe śledzenie pakietów Gmaila na Androidzie i iOS

Rzekome źródło projektu iOS 18 ujawnia przeprojektowanie przypominające VisionOS [Updated]

Pierwsze spojrzenie na plotki o przeprojektowaniu stylu VisionOS dla iOS 18 mogło zostać ujawnione dzięki nowemu obrazowi aplikacji Aparat. Rzekome źródło projektu iOS 18. Serwis MacRumors otrzymał powyższy szablon ramki iPhone'a od anonimowego źródła, które twierdzi, że otrzymało go od inżyniera iOS. Zostanie rzekomo uwzględniony w zasobach projektowych Apple dla iOS 18, które pomagają programistom wizualnie projektować aplikacje.

Apple bada „mobilnego robota”, który „podąża za użytkownikami po ich domach”

Według Marka Gurmana z Bloomberga Apple bada kilka projektów związanych z robotyką osobistą, próbując stworzyć „kolejną wielką rzecz”. Robot Astro firmy Amazon Jeden z tych projektów jest opisywany jako „robot mobilny”, który będzie „podążać za użytkownikami po ich domach”, podczas gdy drugi to „wyrafinowane domowe urządzenie stołowe, które wykorzystuje roboty do przesuwania wyświetlacza”: Inżynierowie z Apple Posiadać… .

Konto oszczędnościowe Apple Card otrzyma pierwszą w historii obniżkę stóp procentowych

Prawie rok po wprowadzeniu na rynek w USA wysokodochodowe konto oszczędnościowe Apple Card po raz pierwszy w historii obniży stopy procentowe. Według danych z backendu Apple odkrytych przez Aarona Piresa, współpracownika MacRumors, od 3 kwietnia roczna stopa zwrotu (APY) konta oszczędnościowego Apple Card zostanie obniżona do 4,4%. Konto ma obecnie RRSO wynoszące 4,5%. 4,4%…

Czego można się spodziewać po iOS 17.5

Apple nie wypuściło jeszcze pierwszej wersji beta systemu iOS 17.5 na iPhone'a, ale spodziewane są już dwie zmiany wraz z nadchodzącą aktualizacją oprogramowania. iOS 17.5 prawdopodobnie umożliwi użytkownikom iPhone'a w UE pobieranie aplikacji bezpośrednio z witryn kwalifikujących się programistów, a aktualizacja może zawierać pewne zmiany w działaniu kontaktów umożliwiających odzyskanie Apple ID. Więcej szczegółów na temat tych potencjalnych zmian znajduje się poniżej. To…

READ  Hasła nigdy nie były wyłącznością Apple, ale zamieszanie jest zrozumiałe

Apple twierdzi, że iPhone 6 Plus jest już „przestarzały”, a iPad Mini 4 jest już „przestarzały”

Firma Apple dodała dziś do swojej starszej i przestarzałej linii produktów szereg urządzeń, w tym niektóre starsze modele iPhone'a i iPada. Apple uważa obecnie iPhone'a 6 Plus za „stary” na całym świecie, co oznacza, że ​​sklepy Apple i autoryzowani dostawcy usług Apple nie oferują już napraw ani innych usług serwisowych dla tego urządzenia. Apple twierdzi, że uważa produkt za „przestarzały” po siedmiu…

Best Buy oferuje swoim członkom wyjątkowo niskie ceny Apple M3 MacBook Pro

Best Buy oferuje dziś zniżki na szeroką gamę komputerów MacBook Pro M3, w tym zarówno w wersji 14-calowej, jak i 16-calowej. Każda oferta objęta tą wyprzedażą wymaga posiadania członkostwa My Best Buy Plus lub Total, chociaż osoby niebędące członkami nadal mogą uzyskać drugie najlepsze ceny na te modele MacBooka Pro. Uwaga: MacRumors jest partnerem Best Buy. Klikając w link i…

Badacze Apple przedstawiają nowy system sztucznej inteligencji, który może pokonać GPT-4

Badacze Apple opracowali system sztucznej inteligencji o nazwie ReALM (Reference Accuracy as Language Modeling), którego celem jest radykalna poprawa sposobu, w jaki asystenci głosowi rozumieją polecenia i reagują na nie. W artykule badawczym (za pośrednictwem VentureBeat) Apple przedstawia nowy system radzenia sobie z precyzją odniesienia w dużych modelach językowych, który obejmuje dekodowanie niejednoznacznych odniesień do…