23 kwietnia, 2024

Ohio State opuszcza Game Six z ostatnich siedmiu, przegrywając 69-60 na drodze w Illinois

Zwycięskie sposoby Ohio State nie trwały długo.

Buckeyes przerwali serię pięciu porażek, wygrywając w sobotę z Iowa, ale we wtorek natknęli się na wyjazd w Champaign, ponosząc szóstą porażkę w ostatnich siedmiu meczach. Illinois odniosło zwycięstwo 69-60, wygrywając swój piąty mecz z sześciu.

ILLINOIS 34 35 69

W przeciwieństwie do każdej z poprzednich pięciu porażek Ohio State, te nie były szczególnie bliskie, pomimo jednocyfrowego deficytu na koniec nocy. W rzeczywistości była to najbardziej koślawa porażka Buckeyes w Wielkiej Dziesiątce sezonu.

Illinois wykorzystało powtarzające się błędy Ohio State i nieskuteczną pierwszą połowę gry dla Buckeyes, którzy na początku drugiej tercji przegrywali dwucyfrowo. Transfer Texas Tech Terrence Shannon nadał ton Illini, ale koledzy z drużyny zdmuchnęli pokrywę z biegiem 10-0, który dał Ohio State do 17 minut w drugiej tercji.

Buckeyes wielokrotnie zmniejszali deficyt do pojedynczych cyfr, ale nigdy tak naprawdę nie grozili odzyskaniem kontroli. Illinois zdominowało Puchar i prowadziło przez ponad 34 minuty w nocy, wliczając w to całą drugą połowę.

pierwsza połowa

Ohio State objęło prowadzenie 9-5 podczas swojej pierwszej przerwy dla mediów po serii 7-0, w której między innymi przyłożenia Bryce’a Sensabaugha. Następnie Buckeyes spudłowali osiem kolejnych strzałów w okresie, w którym nie udało im się zdobyć bramki przez ponad pięć minut. Illinois w pełni wykorzystało prowadzenie 9-1, aby odzyskać prowadzenie na półmetku.

Buckeyes połączyli się tylko w sześciu z pierwszych 20 prób z ziemi, ale nadal przegrywali zaledwie dwoma punktami po przerwie medialnej poniżej ośmiu minut. Dwa nieudane rzuty wolne z przodu jeden na jeden okazały się kosztowne dla stanu Ohio, w którym przewaga Illinois wzrosła dopiero po tym.

13

Gdy zarówno Sensabaugh, jak i Justice Sueing zostali odsunięci na bok z poważnymi problemami, Illini otworzyli 11-punktową przewagę ze znakiem 2:28. Ohio State zmniejszył deficyt do sześciu na 14 sekund przed końcem, ale Illinois zdobyło ostatnie dwa punkty i awansowało do przerwy 34-28.

Ohio State oddało zaledwie 31,3% rzutów z gry i oddało 13 rzutów wolnych Illini, którzy trafili 11 z nich. Lider punktacji z Illinois, Terrence Shannon, sam pokonał sześciu z nich. Dla porównania, Buckeyes strzelili tylko 3 za 6 paska charytatywnego.

druga połowa

Illinois już prowadziło w tańcu na początku tercji, ale musiało przejąć kontrolę nad pojedynkiem prowadząc 10:0 od 17:53 do 15:18. Jayden Epps i Dane Dinga połączyli wszystkie 10 punktów, gdy Illini otworzyli 17-punktową przewagę, 48-31.

Ale Buckeyes nie uschli. Przy 15 przewadze stanu Illinois o 13:17, stan Ohio wyeliminował kolejne siedem punktów z rzędu i znów był to jednocyfrowy mecz. Zed Key zakończył bieg singlem, który pomógł tchnąć życie w Buckeyes.

Niecałe dwie minuty później Ki popełnił swój czwarty faul, gdy Illini odzyskał 11 punktów z czasem poniżej dziewięciu minut. Przewaga Illinois na szkle stawała się coraz bardziej widoczna w miarę postępu gry, a odbicie w ofensywie sprawiło, że Illinois zwiększyło prowadzenie przy 6:40. Zaledwie 23 sekundy później Illinois trafiło kolejny wsad, co dało mu 16 punktów.

Klucz chybił z 5:05 do gry, ponieważ stan Ohio pozostawał w tyle z odległości uderzenia. Po 17 minutach przerwy w mediach było już za późno, aby Buckeyes podjęli jakikolwiek znaczący wysiłek w powrocie.

Sensabaugh prowadził Buckeyes w strzeleniu gola w 11. meczu z rzędu, ale jego 14 punktów było najmniej od 8 grudnia. Swing był jedynym innym Buckeye, który zakończył mecz z wynikiem dwucyfrowym, zdobywając 13 punktów z ławki.

Czterech startujących z Illini zdobyło co najmniej 11 punktów, a Shannon prowadził wszystkich strzelców z 17.

Notatki z gry

• Zed Key, który opuścił sobotni mecz w ostatnich sekundach z powodu kontuzji kolana, był dostępny i rozpoczął grę dla Buckeyes.

• Sędzia Swing zszedł z ławki w drugim meczu z rzędu, podczas gdy Bruce Thornton, Sean McNeil, Isaac Likele i Bryce Sensabo dołączyli do Ke w wyjściowym składzie. McNeil zszedł z ławki w sobotę z awarią dentystyczną.

• Stan Ohio pokonał Illinois 86-83 w zeszłorocznym meczu w State Farm Center 24 lutego 2022 roku.

• Wtorkowy mecz był pierwszym przypadkiem w ciągu ostatnich sześciu meczów w serii wszechczasów, w której ani stan Ohio, ani Illinois nie znalazły się w rankingu AP Top 25.

• Ostatni raz Illinois pokonało stan Ohio w dogrywce Turnieju Wielkiej Dziesiątki 14 marca 2021 roku.

READ  MLB Insurance: Owners, oferuje handel MLBPA z małymi modyfikacjami; Podatek od luksusu pozostaje nierozwiązany podczas pracowitego tygodnia