19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odpowiedzi do krzyżówki „New York Times” z 14 września 2023 r

Odpowiedzi do krzyżówki „New York Times” z 14 września 2023 r

12 d. IIII, a nie IV, reprezentuje liczbę cztery na niektórych zegarach i zegarach słonecznych z kilku powodów. W starożytnym Rzymie uważano za złą formę używanie liczby będącej skrótem imienia boga Jowisza, które pisano IVPPITER. Później kontynuowano stosowanie ze względów estetycznych: zegarmistrzowie uważali, że IIII (zamiast IV) sprawia, że ​​tarcza wygląda bardziej symetrycznie z ósemką (VIII) po drugiej stronie.

46 D. Mówi „dr z Compton w Kalifornii”. On jest doktorem Dre. Był członkiem hiphopowej grupy NWA, która 35 lat temu, w sierpniu 1988 roku, wydała płytę „Straight Outta Compton”.

47 D. „Snap with Stick” to selfie (Snap to brytyjski synonim zdjęcia) zrobione przy użyciu kijka SELFIE.

54 D. „Parkowanie na ulicy” nie oznacza tylko spędzania czasu na rogu. Ta wskazówka odnosi się do CRED osoby na ulicy lub postrzegania tej osoby przez ludzi.

Bardzo się cieszę, że mogę zadebiutować!

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że możesz narysować gigantyczny X przez pięć kwadratów zawierających znak Zbudowałem Mnóstwo O powtórzeniach tej zagadki. Myślę, że to jedyne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie jakiejkolwiek wysokiej jakości opakowania i cieszę się, że się sprawdziło.

Zapisałem kilka wskazówek, które chciałem wyciąć, jak na przykład 17-Across, które określiłem jako „Miejsce do zbudowania latawca?” Próbowałem także połączyć wszystkie wpisy tematyczne w detektorze 59-Across: „Wspólna dyrektywa w 17-Across, która obejmuje 10- i 38-down oraz wskazówkę dotyczącą pięciu pól w tej łamigłówce”. Nie jestem pewien, dlaczego został skrócony; Może to było po prostu za dużo słów. Przewodnik po 14-Across jest świetny – żałuję, że go nie napisałem.

Pozdrawiam mojego najlepszego przyjaciela Ananda i jego żonę Mię, którzy są profesorami matematyki na Uniwersytecie Stanowym Oklahoma. Mam nadzieję, że im i wszystkim innym matematycznym maniakom (w tym mnie) spodoba się to!

Edytor puzzli Christina Iverson będzie co tydzień w piątek wysyłać krzyżówkę z dostępnymi wskazówkami prosto do Twojej skrzynki odbiorczej, jeśli zapiszesz się na biuletyn Easy Mode. Ta dodatkowa odrobina dobroci jest dla tych, którzy chcą wypróbować piątkowe łamigłówki, ale słyszeli o tym, jak trudne są te łamigłówki.

READ  Kolory Samsunga Galaxy Z Flip 5, Fold 5 i Tab S9 ujawnione w nowym przecieku