19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Użytkownik Steam spędza 5 lat, kupując wszystkie emotikony do hot dogów

Użytkownik Steam spędza 5 lat, kupując wszystkie emotikony do hot dogów

Kreskówka mężczyzna przebrany za hot doga stoi przed setkami emotikonów z hot dogami.

obrazek: Valve / Kotaku / NotionPic (walka o akcje)

20-letni Brian Ho spędził ostatnie sześć lat kupując Tysiące ikon „:steam2016:”Stworzony przez Valve w celu promowania letniej wyprzedaży Steam 2016 i wyglądu Jak hot dog w małych butach. Na Steamie możesz kupować emotikony od innych użytkowników na Rynku Społeczności lub tworzyć je, grając w gry które generują przedmioty kolekcjonerskie Steam. Możesz go używać podczas czatowania na Steamie, aby upiększyć opis swojego profilu lub Robić lub wymyślać Super Mario sztuka. Emotikony Steam to zwykle 0,10 USD z praktycznym zastosowaniem i ograniczoną wartością estetyczną, ale mają duże znaczenie dla Haugh.

„Nigdy nie przestanę szukać zwycięzców”, powiedział mi. „Wieners pozostanie w mojej pamięci do dnia mojej śmierci”.

18 hot dogów emotikonów stojących obok siebie.

Niektóre psy to jest.
zrzut ekranu: Brian Ho

Haugh ma misję kupowania każdego: steam2016: tokena do hot dogów dostępnego na Rynku Społeczności i robi to od dnia, w którym skończył 16 lat w 2016 roku. 30 czerwca miał ich w swojej kolekcji 2525, co kosztowało go ponad 250 dolarów. Śledzi te liczby w szybkim arkuszu kalkulacyjnym, zawierającym historię każdej transakcji wienera i przedstawia dane na wykresie o nazwie „Wieners kupiony w czasie”.

Wykres przedstawiający zakupy emotikonów hot dogów.

2018 był dobrym rokiem.
zrzut ekranu: Brian Ho

Początkowo puchar był żartem. „Kiedyś należałem do małej grupy gier, które zbierały się, aby grać Mount and Blade: Wojny NapoleońskiePowiedział. „Latem 2016 roku wypuszczono emoji Wiener Steam i z jakiegoś powodu byłem tak głupi. Ciągle spamowałem, a nasz czarodziej miał dość, że inni zaczęli do mnie dołączać. Więc zakazał tego, tłumiąc moje prawa do korzystania z emotikonów wienera.

W odpowiedzi Haugh i jego przyjaciele zaczęli formułować plany „oporu wienera”, który polegał na wysyłaniu spamu przez wiele osób: steam2016: dopóki nie zostali wyrzuceni z serwera. Mówi, że wkrótce potem zaczął hurtowo kupować kod, aby uczcić swój sukces w phishingu. Czy pamiętasz, jak to było, gdy miałeś 16 lat?

Lista zatytułowana "plan komunistyczny" Wyjaśnia, jak spamować kody wienera.

Opór wienerów z 2016 roku zyskuje na popularności na Steamie.
zrzut ekranu: Brian Ho

Ale jeśli spojrzysz poza oszustwa nastoletniego chłopca, nie można przecenić dbałości Haugh o szczegóły. Jest oddany swojemu zawodowi, którym akurat jest kolekcjonowanie kiełbasek. Jest tak oddany, że nadal przeprowadza rutynowe kontrole ładunku wienera Steam, nawet po tym, jak czuje, że dokonał już swojego „ostatecznego zakupu”, który kupił wszystko, co było dostępne: steam2016:emoticon w tym czasie (z wyjątkiem jednego za 400 USD).

„Stało się to dla mnie religią” – powiedział. „To zawsze jest w mojej głowie.” I to na zawsze zmieniło jego rozumienie prawdziwego hot doga — Haugh mówi: „To może zabrzmieć dziwnie, ale czasami widzę jednego, a całe to doświadczenie wpadnie mi do głowy i będę się śmiał”.

Oprócz pobudzania schematycznych zmian, jego zakupy mogą mieć duży wpływ na rynek Steam. Prawdopodobnie jedynymi wyznacznikami: steam2016: ceny tokenów, a dzięki arkuszowi kalkulacyjnemu Steam i wizualizatorom danych Haugh ma dowody na to, że jego masowe zakupy często podnoszą ceny.

Zrzut ekranu z wykresem rynku Steam pokazującym zmiany cen symboli hot doga.

„Co najmniej trzy dni temu kupiłem 66 winiarni”, mówi Haugh o podwyżce cen 1 lipca.
zrzut ekranu: Brian Ho

Osiąga się to. Jeśli kupisz każdą emotikonę za 0,03 USD – 0,10 USD w określonym dniu, na przykład następnego dnia, [emoticons] Sprzedaż wyniesie 0,11 USD. „Średnia wartość wzrosłaby, a inni ludzie zaczęliby sprzedawać swoje wino po 0,11 USD, co byłoby średnią ceną handlową tego dnia na rynku Steam”.

„Rynek Steam jest podobny do rynku akcji” – powiedział. „Rzeczy można kupić tylko wtedy, gdy sprzedaje je ktoś inny”, dlatego pozwolono żyć piecowi za 400 dolarów.

Wydaje się, że nasz świat z każdym dniem staje się coraz ciemniejszy i coraz bardziej przepełniony małpią ospą, ale lojalność przynajmniej jednego człowieka wobec winorośli pozostaje dobra i silna.

– W ogóle nie planuję się zatrzymywać – powiedział. „Zawsze znajdzie się jakiś biedny dupek, który wymieni producenta wina za kilka centów na rynku, a kiedy to zrobi, przyjdę go kupić”.

READ  LOST EPIC Early Access 1.3.0 jest już dostępny