11 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odkryj Warner Bros.  Aby zintegrować usługi HBO Max i Discovery Plus

Odkryj Warner Bros. Aby zintegrować usługi HBO Max i Discovery Plus

Zawieszenie

Warner Bros Discovery łączy usługi HBO Max i Discovery Plus w jedną platformę streamingową w ramach planu dotarcia do 130 milionów płatnych abonentów do 2025 roku na wysoce konkurencyjnym rynku.

Fuzja transmisji strumieniowych, ogłoszona w czwartek przez dyrektora generalnego nowo utworzonego konglomeratu medialnego Davida Zaslava, podczas kwartalnej rozmowy o zyskach, oznacza, że ​​nieruchomości Warner Bros., takie jak serial o Harrym Potterze i serialu komediowym Friends, będą dostępne obok ofert Discovery. „Deadliest Catch” i „The Worst Chefs in America”. Zaslav powiedział Warner Bros. Discovery opracuje również 10-letni plan dla swoich serii DC Comics, które obejmują Supermana i Wonder Woman, podobny do tego, co Disney zrobił z Marvel Cinematic Universe.

Fuzja HBO Max i Discovery Plus ma na celu zmniejszenie strat abonentów dzięki szerokiej ofercie, która ma „coś dla każdego w domu” – powiedział Jan-Brik Peret, prezes globalnego nadawania w Warner Bros. Odkrycie. Firma zaproponowała też pomysł darmowej usługi streamingu, która byłaby wspierana przez reklamy.

Firma planuje uruchomić zintegrowaną usługę przesyłania strumieniowego w Stanach Zjednoczonych latem przyszłego roku, a następnie w Ameryce Łacińskiej jeszcze w tym samym roku. Europa i region Azji i Pacyfiku pójdą w ich ślady w 2024 r.

Celem Warner Bros. będzie. 130 milionów abonentów Discovery 2025 płaci ponad 40-procentowy wzrost z 92 milionów abonentów HBO Max i Discovery Plus. Netflix powiedział w zeszłym miesiącu, że ma 220 milionów płatnych abonentów na całym świecie. Disney Plus powiedział w maju, że ma około 138 milionów abonentów na całym świecie.

Perrett powiedział Warner Bros. Discovery będzie dążyć do tego, aby nowa usługa przesyłania strumieniowego była opłacalna w Stanach Zjednoczonych w 2024 r., a globalny przychód branży nadawczej w wysokości 1 miliarda dolarów do 2025 r. Nie ogłoszono nazwy ani systemu cen dla nowej usługi.

READ  Horoskop na dziś, 26 lutego 2022 r.: Sprawdź swoje codzienne prognozy astrologiczne dla znaku zodiaku: Wodnik, Baran, Lew

W branży rozrywkowej akcja HBO Max powoduje zamieszanie w punkcie kulminacyjnym

Powstaje Warner Bros. Odkrycie w kwietniu, kiedy WarnerMedia AT&T i Discovery zakończyły fuzję, zaczynając od kilku 55 miliardów dolarów zadłużenia. Ponieważ zespół Zaslav chce konkurować z takimi jak Netflix i Disney i przejść na rentowność, anulował również niektóre starsze projekty – na przykład, gdy wypadł z biznesu CNN Plus w kwietniuNiecały miesiąc po uruchomieniu usługi.

Podczas rozliczeń zadzwoń w czwartek, Zaslav zapewnił również, że odkrycie Warner Bros. spowodowałoby „strategiczne przesunięcie” od publikowania filmów bezpośrednio do emisji, mówiąc, że takie podejście ma na dłuższą metę mniejsze znaczenie finansowe niż publikowanie filmów w kinach. „Pomysł, aby drogie filmy były transmitowane na żywo, nie możemy znaleźć uzasadnienia ekonomicznego” – powiedział.

Oświadczenia te pojawiły się po tym, jak inwestor zapytał, dlaczego firma anulowała wydanie „Dziewczyna nietoperz.” Film o wartości 90 milionów dolarów — z Leslie Grace w roli tytułowej i Michaelem Keatonem w roli Batmana ponad 30 lat po tym, jak po raz pierwszy założył czepek — jest pakowany razem z Wonder Twins i Scoob!: Holiday Haunt dzięki Warner Bros. Nowa strategia Discovery.

Anulowanie może również pozwolić na potencjalny odpis podatkowy, zgodnie z A Różne raportyI chodź w środku uskarżanie się Użytkownicy HBO Max zgłosili, że niektóre programy zostały nagle usunięte z usługi.

„Skupimy się na scenie” – powiedział Zaslav. „A kiedy wprowadzamy filmy kinowe do HBO Max, okazuje się, że mają o wiele większą wartość”.