18 sierpnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Kevin Spacey zamawia 30 milionów dolarów do wypłacenia producentom House of Cards

Kevin Spacey zamawia 30 milionów dolarów do wypłacenia producentom House of Cards

Sędzia w czwartek nakazał Kevinowi Spaceyowi zapłacić ponad 30 milionów dolarów producentom „House of Cards” za straty poniesione w wyniku zwolnienia aktora w 2017 roku w związku z zarzutami o molestowanie seksualne ze strony członków załogi.

W petycji złożonej w listopadzie stwierdzono, że MRC, studio stojące za franczyzą Netflix, po długich miesiącach zwolniło Spaceya z głównej roli. badanie w Twierdzi, że kierował „wzorzec „drapieżnych” zachowań seksualnych wobec młodych członków załogi. Później pojawiły się inne zarzuty”. ogólnie udostępnione Do aktora Anthony’ego Rappa w październiku 2017 roku. Spacey został napisany z ostatniego sezonu „House of Cards”, który zakończył się w 2018 roku.

Według dokumentów sądowych arbiter specjalny stwierdził w październiku 2020 r., że zachowanie Spacey’a naruszało umowy przedstawicielskie i wykonawcze. Nakazano mu zapłacić ponad 30 milionów dolarów odszkodowania i innych opłat na rzecz Medical Research Council i innych. Spacey odwołał się od decyzji, ale ostatecznie przegrał, a inny panel arbitrów potwierdził pierwotną nagrodę w wysokości 30 milionów dolarów w listopadzie 2021 r.

W czwartkowym orzeczeniu sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles, Mel Reed Ricana, nadał orzeczeniu arbitrażowemu wagę prawną i stwierdził, że Spacey i jego prawnicy nie zdołali „udowodnić, że jest to zbieżna sprawa”.

„Jesteśmy zadowoleni z orzeczenia sądu” – powiedział w oświadczeniu Michael Coombe, adwokat z MRC. Przedstawiciele Spacey nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz Washington Post w sprawie decyzji.

Spacey miał do czynienia z dziesiątkami zarzutów napaści na tle seksualnym od 2017 roku, z których niektóre doprowadziły do ​​wszczęcia postępowania sądowego. W maju brytyjska prokuratura zatwierdziła napaść seksualną oskarżenia przeciwko W związku z incydentami, które miały mieć miejsce w latach 2005-2013, kiedy pełnił funkcję dyrektora artystycznego Old Vic Theatre w Londynie. on zaprzeczył zarzutyW lipcu nie przyznał się do wszystkich pięciu zarzutów.