23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Legendarny disc jockey z Filadelfii, Jerry Blavat, zmarł w wieku 82 lat

Legendarny disc jockey z Filadelfii, Jerry Blavat, zmarł w wieku 82 lat

Filadelfia – Serwis Action News dowiedział się, że zmarł Jerry Blavat, legendarny dżokej znany jako „The Geator with the Heater” i „The Boss with the Hot Sauce”. Miał 82 lata.

Zmarł o 3:45 w piątek w Jefferson Methodist Hospital z powodu miastenii i związanych z nią problemów zdrowotnych.

Pozostawił cztery córki, wnuki, prawnuki i wieloletnią partnerkę Kelly Stahl.

Blavat miał ostatnio problemy zdrowotne związane z kontuzją barku i musiał odwołać nadchodzący koncert w Kimmel Cultural Campus ze względu na swój stan zdrowia, na jego stronę internetową.

Urodzony w południowej Filadelfii z ojca Żyda i matki Włoszki, muzyka płynęła w jego żyłach od dzieciństwa. „The Geator” był powszechnie uznawany za jednego z pierwszych DJ-ów rock and rolla, który zrewolucjonizował ten zawód i rozwinął format „Oldies”.

Blavat pojawił się w kilku programach telewizyjnych i filmach, w tym „Monkees”, „Desperately Looking Susan”, „Baby, It’s You” i „Cookie”.

W 1953 roku zadebiutował na oryginalnej estradzie w wieku 13 lat. Producenci programu Channel 6 w Filadelfii dowiedzieli się, że ich słynny tancerz nie osiągnął limitu wiekowego, ale pozwolili mu zostać, aby pomógł wybrać nagrania.

Wiele lat później poprowadził show taneczne „The Discophonic Scene”, w którym wystąpiły jedne z największych gwiazd tamtej epoki.

Entuzjazm, talent i naturalny talent Blavata do zastanawiania się, co uderzy w nastolatków, doprowadziły najpierw do konsorcjalnego programu radiowego, a następnie do programu telewizyjnego w latach sześćdziesiątych.

Przez dziesięciolecia zabawiał tłumy występami w okolicach Filadelfii, a wakacje spędzał na plaży, gdzie był właścicielem klubu tańca ludowego „Memories in Margate”.

To była kariera, która doprowadziła do wielu przyjaźni ze wspaniałymi artystami, takimi jak Sammy Davis Jr., Don Rickles, a nawet Frank Sinatra.

„Wszyscy tam byli” – powiedział Blavat o Memories podczas wywiadu w 2022 roku. „Moja mama gotowała tam dla (Franka) Sinatry. Gotowała też dla Sammy’ego Davisa Jr. Pojawił się tam Chuck Berry”. Etap w New Jersey.

READ  Taylor Swift '1989 (wersja Taylora) „On Her Way” - Billboard

Dzięki swoim popularnym przydomkom „The Geator with the Heater” i „The Boss with the Hot Sauce” był gospodarzem niezliczonych koncertów tanecznych i pomógł rozbić wiele zespołów, w tym Four Seasons i Isley Brothers, a także wspierał artystów z Filadelfii, takich jak Bobby Riddle . .

Regularnie pojawiał się w programie Italian American Show w Filadelfii i przez wiele lat był gościem parady z okazji Święta Dziękczynienia 6abc.

W 1993 roku Blavat został wprowadzony do Hall of Fame Philadelphia Music Alliance. Jego nazwisko można znaleźć na Walk of Fame wzdłuż Avenue of the Arts w centrum miasta.

Od 1998 roku występuje na stałej wystawie w Rock and Roll Hall of Fame. Został wprowadzony do Philadelphia Broadcast Pioneers Hall of Fame w 2002 roku.

Zapytany o swoją karierę jako disc jockey i drogę do sławy, Blavat powiedział na scenie w New Jersey: „Więc moje życie było związane ze wspaniałymi ludźmi. A jeśli jutro się skończy, nie żałuję, ponieważ uszczęśliwiłem ludzi i przez uszczęśliwiając ludzi, stworzyłem swoje życie”.

Blavat nigdy nie chciał przestać dzielić się swoją miłością do muzyki i Filadelfii.

Bez względu na wszystko, ten rytm zawsze będzie bił w żyłach tego miasta z wigorem i wigorem, który może rozprzestrzenić tylko „Boss with Hot Sauce”.

—-

Ta historia została zaktualizowana, aby pokazać, że Jerry Blafft jest częścią stałej wystawy w Rock and Roll Hall of Fame, ale nie był członkiem.

Copyright © 2023 WPVI TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.