13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obsługuje najnowszy układ MediaTek WiFi 7 Dimensity i ray tracing

Obsługuje najnowszy układ MediaTek WiFi 7 Dimensity i ray tracing

MediaTek wciąż jest często kojarzony z budżetowymi telefonami z Androidem, ale coraz częściej się rozwija w pionierze W tym zakresie może pomóc nowszy system na chipie. firma Wprowadzono układ Dimensity 9200, który, między innymi, jest rozliczany jako pierwszy SoC z obsługą WiFi 7. Będziesz potrzebować telefonu z kompatybilnym chipsetem sieciowym i routerem WiFi, ale teoretycznie zapewnia on szybsze prędkości do 6,5 Gb/s na urządzenie z poprawioną niezawodnością i redukcją opóźnień.

Mówi się również, że Dimensity 9200 jest pierwszym mobilnym chipem wykorzystującym pasmo ARMv9 Architektura drugiej generacji wykorzystuje nowe rdzenie do dopasowania. „Duży” rdzeń Cortex-X3 radzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami za pomocą trzech wydajnych rdzeni Cortex-A715. Cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A510 pomagają wydłużyć żywotność baterii. Kombinacja zapewnia skromny wzrost o 10 do 12 procent w porównaniu z Dimensity 9000 w testach syntetycznych, ale mówi się, że zmniejsza zużycie energii nawet o 25 procent.

Największe przyspieszenie przychodzi z grafiką. Dimensity 9200 to jeden z pierwszych układów wykorzystujących nowy ARM Nieśmiertelny- G715 GPU, który zapewnia sprzętowy ray tracing, ma trzykrotnie większą przepustowość trójkąta i większą wydajność. MediaTek twierdzi, że jest do 32 procent szybszy niż procesor graficzny Dimensity 9000, a zużywa o 41 procent mniej energii.

Inne ulepszenia są bardziej subtelne, ale nadal przydatne. W przeciwieństwie do wielu chipów MediaTek, 9200 obsługuje zarówno fale poniżej 6 GHz, jak i fale milimetrowe 5G, aby zapewnić szybkie dane komórkowe w większej liczbie części świata. Procesor sygnału obrazu Imagiq 890 jako pierwszy obsługuje czujniki kamer RGBW i zapewnia większą jasność i szczegółowość obrazów niż zwykłe RGB. Potrafi również przeciwdziałać rozmyciu ruchu. Możesz także oczekiwać obsługi szybkiej pamięci masowej UFS 4.0, najnowszej pamięci LPDDR5X (8,5 Gb/s) i dźwięku 24-bitowego/192 kHz.

Pierwsze telefony, które będą korzystać z Dimensity 9200, powinny być dostępne pod koniec 2022 roku. To niekoniecznie sprawi, że Qualcomm się poci, zwłaszcza z możliwym Snapdragonem 8 Gen 2 na horyzoncie. Może to jednak umieścić MediaTek w bardziej zaawansowanych telefonach – i to jest dobre zarówno dla selekcji, jak i konkurencji.

READ  „Dojrzała” aplikacja Nintendo 64 od Switch Online jest już dostępna na Zachodzie

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.