20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obsada twierdzi, że Wendy Williams cierpi na demencję czołowo-skroniową i afazję

Obsada twierdzi, że Wendy Williams cierpi na demencję czołowo-skroniową i afazję

Z oświadczenia jej przedstawicieli wynika, że ​​u byłej gospodarzy talk show Wendy Williams zdiagnozowano otępienie czołowo-skroniowe i afazję – zaburzenie, które utrudnia lub uniemożliwia wyrażanie lub rozumienie języka.

Jak wynika z czwartkowego oświadczenia, u 59-letniej pani Williams, która przez ponad dekadę gościła w stacji Fox „The Wendy Williams Show” w stacji Fox, w zeszłym roku postawiono oficjalną diagnozę po „przejściu szeregu badań lekarskich”.

Jej przedstawiciele powiedzieli, że badania wykazały, że pani Williams cierpi na pierwotną postępującą afazję, rodzaj otępienia czołowo-skroniowego, i dodali, że otrzymuje niezbędną opiekę medyczną.

„W ciągu ostatnich kilku lat czasami pojawiały się pytania dotyczące zdolności Wendy do przetwarzania informacji” W oświadczeniu napisano„Wiele osób spekulowało na temat stanu Wendy, zwłaszcza gdy zaczęła tracić słowa, czasami zachowywać się chaotycznie i mieć trudności ze zrozumieniem transakcji finansowych”.

Oświadczenie wydano przed sobotnią premierą filmu „Where Is Wendy Williams?” Dwuczęściowy dokument Lifetime Network o pani Williams.

Zdjęcia do projektu przerwano w kwietniu, kiedy według dokumentu pani Williams trafiła do ośrodka opiekuńczego, w którym przebywa do dziś. Magazyn Ludzie podano w środę. Syn Williams, Kevin Hunter Jr., stwierdził w filmie dokumentalnym, że lekarze powiązali jej problemy poznawcze z nadużywaniem alkoholu, jak podał magazyn People. Rodzina pani Williams powiedziała magazynowi People, że jedyną osobą, która ma do niej „nieograniczony” dostęp, jest wyznaczony przez sąd opiekun prawny.

Wanda Finney, siostra pani Williams, powiedziała magazynowi People, że jej rodzina nie wie, w którym ośrodku przebywa pani Williams. Powiedziała, że ​​sami nie mogą się z nią skontaktować, ale pani Williams może się z nimi skontaktować.

W maju 2020 roku pani Williams zrezygnowała z talk show z powodu wypalenia zawodowego spowodowanego chorobą autoimmunologiczną, chorobą Gravesa-Basedowa. – stwierdził w oświadczeniu na czas. Była gospodarzem premiery kolejnego sezonu o godz Wrzesień 2020Jednak problemy zdrowotne uniemożliwiły jej powrót w następnym sezonie i wzięła udział w serialu, zanim został odwołany W 2022 r.

READ  Fan Travisa Parkera aresztowany po przejechaniu przez bramkę bezpieczeństwa

Jej przedstawiciele oświadczyli, że przekazują aktualne informacje na temat stanu zdrowia pani Williams „nie tylko po to, aby wezwać do zrozumienia i współczucia dla Wendy, ale także aby podnieść świadomość na temat afazji i demencji czołowo-skroniowej oraz wesprzeć tysiące innych osób borykających się z podobnymi schorzeniami”.

Otępienie czołowo-skroniowe jest najczęstszym rodzajem otępienia u osób poniżej 60. roku życia. W lutym 2023 roku rodzina aktora Bruce'a Willisa ogłosiła, że ​​cierpi on na demencję czołowo-skroniową.

Pierwotnie postępująca afazja to rodzaj otępienia czołowo-skroniowego, który wpływa na zdolność człowieka do mówienia i komunikowania się.

„To słowo nie brzmi jak demencja, jak ludzie zwykle myślą o tym słowie” – stwierdził dr Sami Barmada, neurolog z Michigan Medicine. W przypadku afazji pierwotnie postępującej ludzie mogą mieć trudności ze znalezieniem właściwych słów.

„Mogą mówić, a potem nagle milkną i widać, jak próbują wypowiedzieć słowa” – powiedziała dr Bermada.

Pacjenci mogą również zastępować słowa, gdy nie mogą ich znaleźć, mówiąc coś w rodzaju „rzecz” zamiast „pilot zdalnego sterowania”. W niektórych przypadkach pacjenci mogą również mieć trudności z nadążaniem za rozmowami, szczególnie w grupach, i zrozumieniem, co mówią ludzie wokół nich. Choroba postępuje powoli z biegiem czasu i istnieje niewiele możliwości leczenia.

W oświadczeniu przedstawicieli pani Williams stwierdzono, że „nadal jest w stanie zrobić dla siebie wiele rzeczy”.

„Co najważniejsze, zachowała poczucie humoru i otrzymała opiekę, której potrzebuje, aby zapewnić jej ochronę i zaspokojenie jej potrzeb” – czytamy w oświadczeniu. „Docenia wiele życzliwych myśli i życzeń, które jej wysłałeś”.